Bulgaristan Kayak Merkezleri

Tatil denilince akla her ne kadar yaz mevsimi gelse de kış mevsiminde de harika deneyimler yaşamak mümkün olmaktadır. Kış tatilcilerinin en sevdikleri aktivitelerden biri de kayak yapmaktır. Bulgaristan, kayak severler için harika alternatiflere sahip olan bir ülkedir. Hem farklı bir ülke görelim hem de harika kayak pistlerinden faydalanalım diyenler Bulgaristan kayak merkezleri listelerini gözden geçirmektedirler. Bulgaristan, yakınlığı, ucuzluğu ve birden fazla kayak merkezine ev sahipliği yapan yapısıyla kış tatili için oldukça popüler bir ülkedir.

Bulgaristan Kayak Merkezleri - tesis

Bulgaristan’da Popüler Olan Kayak Merkezleri

Bulgaristan’da oldukça çok sayıda kayak merkezi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları oldukça büyük ve ünlü yerlerken bazıları da daha küçük ve sakin alanlardır. Mesela Chepelare, ülkedeki kayak merkezleri arasında az bilinen bir yerdir. Ancak buranın güzelliği mutlaka görülmelidir. Burada 20 km mesafede olan bir parkur, snowboard parkı ve çocuklar için olan kayak merkezi vardır. Pamporovo, ülkedeki popüler merkezlerdendir. Ayrıca burası ülkede en güneşli olan kayak merkezi diye ün salmıştır. Rodopi Dağları’nın harika güzelliği eşliğinde kayak yapmak unutulmaz bir deneyimdir. Bulgaristan kayak merkezleri arasında yer alan Bansko, Dünya Kayak Ödülleri tarafından En İyi Kayak Merkezi ödülüne layık görülmüş bir yerdir. Oldukça popüler olan bu merkezde eğlence, huzur ve aktivite bir aradadır. Çam ağaçlarının harika güzelliğinde bulunan Borovets ve başkent Sofya’ya yakınlığıyla oldukça popüler olan Vitoşa, Bulgaristan’daki önemli kayak merkezlerinden diğerleridir. Kısacası Bulgaristan Kayak Merkezleri, kayak denilince akla gelen popüler merkezlerdendir ve kayak severlere uzun bir sezon boyunca harika fırsatlar sunmaktadır.

Bulgaristan Kayak Merkezleri - teleferik

Vize ve Ulaşım Kolaylığı

Kayak severler için harika alternatifler sunan Bulgaristan’a turist vizesi alarak gitmek mümkündür. Schengen Bölgesi’nde bulunan Bulgaristan için Schengen Vizesi ’ne sahip olmak gereklidir. Bulgaristan Konsolosluğu sitesinden gerekli olan bilgiler alınabilmektedir. Ayrıca Schengen Vizesi ‘ne sahip olarak Bulgaristan dışında diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilebilmektedir. Bu da oldukça keyifli ve avantajlı bir durumdur. Bulgaristan Türkiye’ye oldukça yakın bir mesafededir. Ayrıca ülkeye hava yolundan da kara yolundan da ulaşım mümkündür. Bu şekilde yakın bir mesafede bulunması Bulgaristan’ı kayak tatili için popüler bir ülke haline getirmektedir. Ülkenin başkentine İstanbul’dan hava yoluyla ulaşım ortalama bir buçuk saat kadarken kara yoluyla ulaşmak altı buçuk saat civarıdır.

Bulgaristan Kayak Merkezleri - pist ulaşım

Cevap bırakın