Çok Bilinmeyen Kayak Merkezleri

Türkiye’de uygun fiyata kayak yapabileceğiniz kayak merkezleri var ve bu tesisleri tanıtacağız.Uludağ, Kartalkaya veya Kartepe, bu kayak merkezlerini bilmeyen yoktur sanırım? Hal böyle olunca bu kayak merkezlerine yüksek talep görülüyor ve fiyatlar da haliyle yükseliyor. Peki Türkiye’de sadece 3-5 adet mi kayak merkezi var? Cevabımız kocaman bir hayır çünkü ülkemizde 50’den fazla işlek halde kayak merkezi bulunuyor. Kayak merkezleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Ülkemizin Çok Bilinmeyen Kayak Merkezleri-sarkamış

Çam ağaçları arasında kurulmuş olan ve muhteşem bir doğanın içinde bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, ülkemizin en doğu kısmında bulunuyor. Burayı özel kılan ise kristal yapıya sahip kar türüdür. Öyle ki dünyanın en özel karına sahip merkezlerden biri sayılmakta ve bu yönü ile binlerce yabancı turistin akınına uğramaktadır. Kristal kar yapısı sayesinde kar nasıl yağdıysa öyle kalmakta ve topak yapılara dönüşmemektedir. Bu da kayak yaparken kaza yapma ve yaralanma riskinizi çok düşürür, kayakçıya güven aşılar. Merkez çevresinde onlarca farklı uygun fiyatlı konaklama tesisi bulunuyor, en yoğun zamanlarda dahi yer bulma sorununuzun olmayacağının garantisini veriyoruz.

Isparta Davraz Kayak Merkezi

Şehir merkezine sadece 30 kilometre uzaklıkta olan kayak merkezi, 2635 metre yükseklikte bulunmaktadır. Toplamda 12 adet pist bulunan merkezde kayarken karşınızda muhteşem manzarası ile sizi meşhur Eğirdir Gölü izliyor olacak. Eğirdir Gölünü yaz aylarında da ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum, ülkemizin en dinlendirici ve büyüleyici bölgelerinden birisidir. Yolların sürekli olarak açık tutulduğu kayak merkezine Antalya Hava alanından da 2 saatlik araç yolculuğu sonucunda ulaşabilirsiniz.

Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi

Ülkemizin Çok Bilinmeyen Kayak Merkezleri-kayak

Uygun fiyatlı bir diğer kayak merkezi ise Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı olan Zigana Köyü’nde bulunmaktadır. Aralık ayında başlayan kayak sezonunun Nisan ayında bittiği kayak merkezinde otellerde veya doğanın içindeki köy evlerinde konaklayabilirsiniz. Tüm gerekli ekipmanları kayak merkezindeki kayak odasından kiralayabilirsiniz.

Zigana Kayak Merkezi’ndeki pistlerin eğimi ortalama olarak %20’dir ve pistler acemilere uygun olduğu gibi profesyonel kayakçılara uygun pistler de bulunmaktadır. Kayağa yeni başlayan okurlarımız merkezde bulunan profesyonel eğitmenlerden özel kayak ve snowboard dersleri alabilirler.

Cevap bırakın