Davraz Kayak Merkezi Pistleri

Isparta ovasını kuşatan, Akdeniz bölgesinin göller yöresinde bulunan, Kovada ve Eğirdir gölleri arasında yer alan bir kayak merkezidir. Davraz dağının zirve yüksekliği ise 2635’dir. Kayak merkezi ise Davraz dağının kuzey yamacında Kulovası Yaylasında bulunur. Çam, sedir, ardıç, otsu bitki örtüsüne sahiptir. Davraz, Isparta ilinde bulunur. İl merkezine 26 kilometre, en yakın yerleşim yeri olan Çobanisa köyüne ise 8 kilometre uzaklığı bulunur. Davraz kayak merkezi Antalya’ya yakın olmasından dolayı gelişmeye elverişli kayak merkezlerinden birisidir. Kayak dışında doğa sporlarına, kamp ve spor müsabakalarına da elverişlidir. Bundan dolayı turizmin çeşitlenmesi ve sürdürülebilir olması için 12 ay hizmet vermektedir.

Davraz Kayak Merkezi, Tesisleri ve Pistleri - otel

Davraz Kayak Merkezi, Mekanik Tesisler Ve Pistler

 4 adet mekanik tesisleri bulunur. En büyüğü saatte 1000 kişiyi taşıyabilen 1211 metre uzunluğundaki telesiyejdir. İki kişilik iskemleleri bulunur. 1674 metrede başlayıp, 1961 metrede sonra eren bir tesistir. 2. Tesis saatte 800 kişiyi taşıyabilen kapasiteye sahiptir. İki kişilik iskemleleri bulunan bu telesiyejin uzunluğu 936 metredir. 3. Tesis de 800 kişiyi taşıyabilmektedir. 850 metre uzunluğunda olan bu telesiyej 4 kişilik iskemlelere sahiptir. Son olarak 4. Tesis saatte 800 kişiyi taşır ve 623 metre uzunluğundadır. Ayrıca 300 metrelik 2 tane baby lift bulunmaktadır. Eğirdir gölü manzarası ile harika bir kayak yapılabilmektedir. Doğal dokusundan dolayı yumuşak ve mükemmel kar kalitesi bulunur. Bu sayede yeni başlayan kayakçılar tehlikesiz bir şekilde kayak yapma imkânı tanır. Profesyonel kayakçılar için de benzersiz parkurlar bulunur. Kayak pistlerin rakımı 1650 ile 2344 metre arasında değişmektedir. Kayak merkezinde 12 adet kayak pisti bulunur. Mavi renki pistler yeni başlayanlar için, kırmızı renkli pistler orta düzeyde kayakçılar için, siyah renkli pistler ise usta kayakçılar için hazırlanmıştır.

Davraz Kayak Merkezi, Tesisleri ve Pistleri - pist genel görünüm

Kayak Merkezindeki Diğer Hizmetler

Kayak merkezinin yakınlarında otel ve tesisler bulunur. Buralarda kayak yaptıktan sonra dinlenebilir eğlence merkezlerinde eğlenmeye devam edebilirsiniz. Bunların yanında kayak ekipmanlarını da buralardan kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Kayak malzemeleri fiyatları ise oldukça uygundur.  Ayrıca kayak antrenörleri, sağlık hizmetleri, 3 adet kafeterya, 4 adet futbol sahası bulunur. Kafenin terasına oturduğunuzda aşağıda kayanları, telesiyejle gelenleri ve rengi gün boyunca değişen eğirdir gölünü seyredebilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi, Tesisleri ve Pistleri - pist genel görünüm

Cevap bırakın