Düşük Bütçeli Kayak Tatili Arayanlar İçin Öneriler

Türkiye’deki kış sporlarına olan ilginin düşüklüğü maalesef kayak sporları  daha da pahalı olması ile sonuçlanıyor. Fakat birkaç noktaya dikkat ederek, kayak tatilini de uygun fiyatlara yapabilmek mümkün.

Rezervasyonlarınızı İnternetten Yapın

Kayak Tatili İçin Olmazsa Olmaz Detaylar Nelerdir?

Artık acenteden tatil paketi satın alma döneminin sonuna geldik. Kayak merkezlerine ilk kar düşmeden yapacağınız rezervasyonlar sayesinde normalin yarısında bir ücret ile lüks otellerde konaklayabilirsiniz. Erken rezervasyon yapmanız, uçak biletlerinizi de erken almanızı sağlayacağı için bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

Sınırlarımızın Dışına da Göz Atın

Özellikle Bulgaristan ve Gürcistan’da çok uygun fiyatlı ve Avrupa standartlarında kayak merkezleri bulunmaktadır. Kayak tatili yaparken yeni kültürler ile de tanışma fırsatı bulmak için sınırlarımızın dışına da göz atmanızı öneriyoruz.

Kayak Turlarına Şans Verin

Kış Tatilinde Erken Rezervasyonun Önemi

Büyük şehirlerin bir çoğunda günlük veya konaklamalı kayak turları düzenlenmektedir. Bu tur paketleri sayesinde sadece konaklama fiyatına, ulaşım ve yeme içme gibi olanaklardan da faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca özel ders içeren paketler sayesinde, ekstra bir ücret ödemden kayak sporunu da öğrenebilirsiniz.

Doğru Kayak Merkezlerini Seçin

Kayak merkezi denince akla ilk Uludağ belki ondan sonra Kartalkaya geliyor olsa da bu kayak merkezleri çok yüksek talep aldıkları için maalesef pahalıdır. Sadece konaklama değil pist kullanım, özel ders, ekipman kiralama ve yeme içme ücretleri de yüksektir. O yüzden bütçenize daha uygun kayak merkezlerine yönelin. Ülkemizde en az Uludağ kadar gelişmiş olan fakat fiyatları çok daha düşük olan ve fiyat politikası adına en başarılı kayak merkezi Erciyes Kayak Merkezi’dir.

Sömestr Tatiline Dikkat

Kayak tatilinin en tepe noktası sömestr dönemidir. Bu dönemde milyondan fazla yerli ve yabancı turist, kayak merkezlerine adeta akın eder. O nedenle sömestr tatilinde, paranızla rezil olmamak adına çok popüler kayak merkezleri yerine, daha rahat edebileceğiniz merkezleri tercih edin. Ayrıca sömestr dönemlerinde, tüm kayak merkezleri fiyatlarını en az 2 katına çıkarmaktadır.

Ekipman ve Kıyafet Satın Almayın

İlk Kayak Deneyimi İçin Neler Yapmalıyım?

Uygun fiyatlı bir kayak tatilinin en önemli kurallarından birisi de ekipman ve kıyafet satın almamaktadır. Tüm kayak merkezlerinde, pistlerde ihtiyacınız olacak her şey kayak dükkanlarında kiralanmaktadır.

Cevap bırakın