Erken Rezervasyonla Kış Tatili Keyfi

Türkiye’de kış tatillerine olan ilgi, yaz tatillerine olan ilginin %5’ine dahi denk gelmediği için, kayak tatilleri maalesef ki gelir düzeylerimize göre oldukça yüksek ücretlidir. Bu algının çok geniş çaplı yayılmış olması, insanların kayak maceralarını daha başlamadan bitirmektedir. Halbuki biraz araştırma ve gayret ile kayak tatillerinizi, yarı yarıya daha uygun fiyatlara da yapabilmeniz mümkün. Yazımızın devamında, kayak tatili hazırlık süreçlerinde dikkat etmeniz gereken püf noktaları bulacaksınız.

Erken Rezervasyonun Önemi

Ülkemizde kayak sezonu Kasım ayından itibaren bir çok kayak merkezinde başlamaktadır. Bir kayak merkezi için sezonun başlaması ise ilk karın düştüğü andır. O nedenle ilk karın düşeceği Eylül veya Ekim aylarında fiyatlar çoktan tavan yapmış olacaktır. Konaklama ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlara yapmak istiyorsanız mutlaka Temmuz, Ağustos aylarını geçirmeden, odanızı çoktan ayırtmış olmalısınız. Bu elbette kayak tatilini konaklayarak yapmak isteyen okurlarımız için geçerli, günübirlik tatilciler bu kısmı es geçebilirler.

Ekipman Satın Almak

Kayak Ekipmanları

Kayakta 6-7 yıllık bir tecrübeniz yoksa ve her sene en az 2 haftanızı kayak merkezinde geçirmiyorsanız, ekipman satın almanız yok yere bütçenizi yorma manasına gelecektir. Özellikle ilk başlayanların, ekipman satın almasının çok büyük bir hata olduğunu söyleyelim. Yok yere masraf çıkarmamak ve tecrübesizlik nedeni ile yanlış ekipman satın almamak adına, tatillerinizde ekipmanları kiralama yöntemini tercih ediniz.

Uygun Fiyatlı Kayak Kıyafetleri

Kış Tatilinde Erken Rezervasyonun Önemi

Ekipman kiralamak mantıklı fakat hijyen kaygıları nedeni ile kayak kıyafetlerini satın almak daha akılcı bir yol olacaktır. Biz yine de ilk iki kayak tatilinizde, kıyafetlerin de kiralanması taraftarıyız. Zira bu sporun size göre olmadığına karar verirseniz, binlerce lira yatırdığınız kayak kıyafetleriniz boşa çıkacaktır. Kayak sporlarını sevdiyseniz ve bu sporu ömür boyu yapacağınızı düşünüyorsanız, bu alanda üretim yapan kaliteli markaların sezon sonu indirim fırsatlarını değerlendirerek kayak kıyafetlerinizi baştan aşağıya düzebilirsiniz.

Kayak kıyafetlerinde kesinlikle ucuza ve kalitesiz ürünlere kaçmamalısınız. Bu ürünler, pistlerde sizi yarı yolda bırakır ve daha kötüsü hastalanmanıza sebep olabilir.

Uygun Fiyatlı Kayak Merkezleri

Özel ders, konaklama, skipass, yeme içme fiyatları düşünüldüğünde Erciyes Kayak Merkezi ve Palandöken Kayak Merkezi gibi ülkemizin önemli Kış sporları merkezlerini tercih ederek, bütçenizi rahatlatacak bir Kış tatili geçirebilirsiniz.

Cevap bırakın