Farklı Merkez Arayanlar İçin Yurt Dışı Kayak Merkezleri

Türkiye, adeta bir kayak merkezi cenneti olsa da tatilinde biraz farklılık arayan kayak severler  yurt dışı kayak merkezleri alternatifleri arıyorlar.Özellikle Avrupa ve Kuzey ülkeleri de, Türkiye kadar olmasa da çok fazla kayak merkezine sahipler. Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinde kayak yapmak ülkemize göre çok daha maliyetli fakat bazı balkan ülkelerinde daha düşük fiyatlara güzel bir kayak tatili yapma imkanı da bulunuyor. Gelin hep beraber, Dünya’daki kayak merkezlerine doğru kısa bir tura çıkalım.

Zermatt Kayak Merkezi

Farklılık Arayanlar İçin Yurt Dışı Kayak Merkezleri

Toblerone çikolatalarını bilmeyen yoktur elbet, özellikle 90’larda büyümüş nesil için yeri çok farklıdır. İşte bu çikolata üzerinde bulunan meşhur dağlar, Zermatt Kayak Merkezi’nin de üzerinde konuşlandığı dağlar. Kayak Merkezi, Alplere bakan muhteşem bir manzaraya sahip. Kayak merkezine tek ulaşım yolu tren, özellikle aracı olmayanlar için güzel bir avantaj diyebiliriz.

Kayak Merkezinde her seviyeden kayak severe uygun pistler bulunuyor, kayak sezonu ise Kasım ayında başlayıp Nisan ayının ilk haftasında son bulmaktadır. Para sorunu olmayan ve Avrupa’nın en iyi kayak merkezlerinden birisinde kaymak isteyenler, Zürih Havaalanı’na bir bilet alabilirler.

Saalbach Kayak Merkezi

Farklılık Arayanlar İçin Yurt Dışı Kayak Merkezleri

Dünya’daki en çok Türk nüfusunun bulunduğu ülkelerden birisi olan Avusturya, uzun ve geniş pistlerin bulunduğu Saalbach Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Toplamda 200 kilometre pisti bulunan merkezde, gece hayatı da çok aktif. Kayaktan sonra sabahlara kadar eğlenmek isteyenler, Ekim ve Nisan arasında aktif bir şekilde kayak yapılabilen bu merkezi seçenebilirler. Saalbach’a İstanbul’dan direkt olarak ulaşabileceğiniz uçuş seferleri de bulunmaktadır.

Bansko Kayak Merkezi

Farklılık Arayanlar İçin Yurt Dışı Kayak Merkezleri

Avrupa’nın en iyi kayak merkezlerinden birisi olan Bansko, komşumuz Bulgaristan’da bulunuyor. Kayak merkezinde konaklama ve ekipman kiralama fiyatları çok uygun. Türk lirasının değer kaybetmesine rağmen, toplam maliyetlerin ülkemizdeki kayak merkezlerinde harcayacağınız paradan daha fazla olmadığını söyleyebiliriz.

Sofya Havaalanı’ndan 2 saat içerisinde ulaşabileceğiniz Kayak Merkezi, çok kolaydan tehlikeli seviyelere kadar onlarca pist bulunduruyor. Avrupa’da kayak yapmak ve çok fazla para harcamamak istiyorsanız, Bansko çok isabetli bir tercih olacaktır. Merkez çevresinde gece hayatı ve yeme içme imkanları oldukça gelişmiş.

Cevap bırakın