Kartalkaya Kayak Merkezi ve Özellikleri

İstanbul ve Ankara sakinlerinin günübirlik veya hafta sonunu geçirmek için adeta akın ettikleri Kartalkaya Kayak Merkezi, görülmeye gerçekten değer doğası, ormanlık alanları ve muhteşem pistleri ile bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Cuma günü gidip, Pazar günü dönerek 2 günlük muhteşem bir tatil yapabilirsiniz fakat eğer imkanınız varsa çok daha rahat konaklamak ve kayak sporlarını uygulamak için hafta içi gitmenizi tavsiye ediyoruz. Okurlarımızdan gelecek otel tavsiyesine ise konumuza giriş yapmadan cevap vermiş olalım; Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort otelini pist sayısının çokluğu ve tepeye olan yakınlığı sebebiyle tavsiye ediyoruz. Konaklama imkanları oldukça gelişmiş ve lüks olan otelde erken rezervasyon seçeneği ile uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Günübirlik Gidilebilecek Kayak Merkezleri - Kartalkaya

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a sadece 200 kilometre uzaklıkta olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne TEM otoyolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Bolu – Doğu gişelerinden çıktıktan sonra 30 dakikalık bir tırmanış ile kendinizi merkezde buluyorsunuz. Hava şartlarından dolayı okurlarımıza mutlaka kar lastiği kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Siz de yol kenarında buna dikkat etmedikleri için kalan araçları görünce bize hak vereceksiniz. Kar lastiği haricinde buzlanmalara karşı aracınızda mutlaka zincir de bulundurmanız gerekiyor. Kartalkaya’da kar kalınlığı sezonuna göre değişse de 3 metreye kadar ulaşabiliyor. Yolların çok titizlikle temizlenmediğini belirtelim, özellikle sisli havalarda çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Çocuklu Ailelere Uygun Kayak Merkezleri ve Pistleri - kayak merkezi

Ülkemizin en büyük kayak merkezleri arasında bulunan Kartalkaya, 2 parçaya ayrılmış durumda. Kartal Otel ve etrafında bulunan pistler, bir diğer tarafta ise Dorukkaya Otel ve Kaya Plazzo Otel ve etrafında bulunan pistler. Kartal Otel, İstanbul yolcuları için daha yakın fakat diğer taraftaki pistlerin daha uzun olduğunu da belirtelim. İki otel arasındaki mesafe de oldukça yakın (600 metre kadar) fakat aralarında bir telesiyej ulaşımı mevcut değil.

İki otelde de özel ders alma imkanı mevcut. Kayak ekipmanlarını otellerden veya çevre dükkanlardan kiralayarak, pistlerde bizzat sizi eğitecek profesyonel eğitmenler ile kayak sporlarına merhaba diyebilirsiniz. Özellikle çocuklarınızın kayak sporları ile tanışması için bu eğitimlerin bir hayli önemli olduğunu düşünüyoruz.

Cevap bırakın