Kartepe İstanbul Arasındaki Mesafe Nedir?

Kartepe-İstanbul arasındaki mesafenin yol haritasına bakıldığında ne kadar uzaklıkta olduğu kolaylıkla bulunabilir. Normal şartlarda 118 km yani 1 saat arasında değişen mesafe olmasından bu yörenin tatil yapılabilir oranı artmıştır. Kartepe-İstanbul arasındaki mesafenin detaylı bir şekilde anlatılması için teknolojinin imkanından yararlanılmaktadır.

Bu kapsamda İstanbul üzerinden Kartepe’ye en hızlı bir şekilde gidilebilecek yol tariflerine ulaşılabilmektedir. Yol güzergahı üzerinde bulunan pek çok alternatif yolun da değerlendirilmesi için km olarak hesaplanarak kara yolu üzerinden gidilebilmesi için hizmetinize sunulmuştur. Kartepe Kayak Merkezi pistlerine göre uzaklık ayarlaması yapılan bu sistem ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz otellerin de yerlerini bulabilmekte, buna nazaran konaklama yapılacak alanların piste yakınlığı da ortaya çıkmaktadır.

İstanbul-Kartepe Yol Tarifi

Kartepe-İstanbul Arası Mesafe - Pistler

İstanbul’dan hareket eden bir araç, ilk önce tiyatro caddesi üzerinden ilerlerken Tatlı kuyu hamamı sokağından sağa saparak sağa doğru ilerlemelidir. Daha sonra Mithat Paşa caddesi üzerinden sola, İbrahim paşa yokuşunda düz Türk Eli caddesi yönünden de sola doğru ilerlemelidir. Kadırga limanı caddesi üzerine gelindiğinde kumluk sokak yolu üzerinde sağa dönerek devam edilmeli ve Kennedy caddesi yönünde biraz ilerledikten sonra çıkış yönüne doğru yaklaştığınızda sağdan daha sonra soldan dönerek uzunca bir süre dümdüz ilerleyin. Anadolu otoyolu üzerine gelindiğinde önce sağdan çıkış yapıp sonra soldan çıkış yaparak İstanbul -Ankara yönüne varış yapıldıktan sonra tekrar sağdan çıkış yaparak, dümdüz ilerlediğini yolda giderken Sapanca yolunu görebileceksiniz. Böylece Suadiye caddesi üzerinden devam ederken, Çepni, Suadiye Bağdat ve Hançeri sokağına geldiğinizde Mesudiye caddesine ulaşarak sola dönüş yapın. Değirmen kapı caddesi üzerinden dümdüz ilerlerken, Cumhuriyet caddesi üzerine geldiğinizde hem sağa hem sola dönüş yapın ve Dizdaroğlu caddesine varın. Buradan da sola dönerek Bellisan sokak yönünde izlerken sağa dönüş yaptığınızda Kartepe karşınıza çıkabilecektir.

Kartepe-İstanbul Yol Tarifi

Kartepe-İstanbul Arası Mesafe - Liftler

Kartepe, Maşukiye arası 15 km uzaklıkta olup, E5 karayolu veya Tem Otoyolu üzerinden gidilebilmektedir. Eğer Tem otoyolunun tercih ediyorsanız, İzmit, Sakarya, Sapanca ve Maşukiye ‘ye uğrayabilecek, E5 üzerinden gideceğim derseniz İzmit,  Sapanca ve Maşukiye üzerinden varış yapabileceksiniz. Kocaeli üzerinden gitmek isteyenler ise 25 km arasında değişen karayolunu kullanabileceklerdir. Kartepe otelleri varış anınızda sizleri karşılayarak en güzel bir şekilde ağırlamaktadır.

Cevap bırakın