Kayak Malzemesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kayak malzemeleri spor mağazalarında ve internet alışveriş sitelerinde satışa sunuluyor. Kayak malzemesi seçimi, kayak sporunun en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından bir tanesi. Farklı markalara ait kayak malzemeleri kayak sporcularının beğenisine sunuluyor. Örneğin Boyner mağazalarında birçok farklı marka kayak ürünü ve yan malzemeler bulunur. Boyner’de Columbia, nike, Iguana, Adidas, Saamon, Chimsee, Puma, Converse, Icetech, Rossignol ve Uvex marka kayak ürünlerini bulabilirsiniz. Kayak takımı fiyatları marka ve kaliteye göre değişiyor. Kendi bütçenize uyan kayak malzemesi seçimi yapabilirsiniz. Napapirji ve Sport Point markaları daha profesyonel kayak malzemeleri sunmaktadır. Sürekli kayak yapan usta sporcular için daha uygun olacaktır. Uygun fiyatta kayak malzemeleri almak isterseniz Decathlon bu konuda size yardımcı olacaktır. Tchibo’da da uygun fiyatlı kayak malzemeleri bulabilirsiniz.

Kayak Malzemesi Seçimi

Kayak Malzemesi Seçimi - Genel

Kayak malzemesi satın alacağınızda bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kayak kıyafetlerini seçerken moda ve güzellikten çok kayak esnasında sizi koruyan ve rahat olan giysiler seçmelisiniz. Kayak sporu için su geçirmez, soğuk ve rüzgâra karşı koruyucu, esnek ve rahat olan kıyafetler tercih edilmelidir. Kayak kaskı tam kafanıza göre olmalı, kayak gözlüğünüz kırılmaz çift camdan oluşan özel gözlükler olmalıdır. Kayak eldiveni önemli bir detaydır, batonlarınızı iyi kavramanızı sağlayacak kadar esnek ve ellerinizi üşütmeyen tarzda olması gerekir. Yine sizi sıcak tutacak içlikleriniz ve çoraplarınız hem sıcak tutarken hem de terletmeyen özelliklerde olmalıdır. Kayak ayakkabıları ayaklarınızı koruyan ve kayaklara iyi bağlanabilen tarz ayakkabılar olarak seçilmelidir.

Kayak Malzemeleri Nereden Alınır?

Kayak Malzemesi Seçimi - Eğitim

Kayak malzemeleri oldukça pahalı malzemelerdir. Fakat sürekli kar üzerinde olacağınız içi sizi koruyan giysiler olmalıdır. Bu nedenle daha ucuz diye düşünerek korumasız kıyafetleri kesinlikle satın almayınız. Kayak kıyafetleri outlet mağazalarda piyasadan daha uygun fiyatlarla aynı kalite ile satışa sunulur. Bu mağazaları tercih edebilirsiniz. Kayak mont ve pantolonlarında dikiş ve fermuarlar en çok su ve soğuk alan bölgelerdir. Bu bölümlerin ayrı bir parça ile korunuyor olması gerekir. Kayak kıyafeti alırken bu ayrıntıya dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Yine kayak ayakkabısı seçimini akşam saatlerinde yapmanız ayaklarınızın şişme olasılığına karşı yararlı olur.

Cevap bırakın