Kayak Severler Tarafından Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle kadın kayak severler tarafından daha sık sorulur ne giyeceğiniz. Kayak tatiline giderken ne giydiğinizin çok önemi yok zira zaten bir ulaşım aracında olacaksınız önemli olan orada giymek için valizinizde ne götürdüğünüz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken tek nokta zirveye çıktıkça aracın içinin soğuyacak olmasıdır. O yüzden elinizin altında bir mont veya kalın bir hırka bulundurmakta fayda var. Özellikle aracınız eski ise ve ısıtma sistemine çok güvenmiyorsanız, bu konuya önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım ve Konaklama

Öncelikle şunu unutmayın, gözünüzün alabildiği kadar beyaz bir deryanın üzerinde olacaksınız. Bastığınız her yer kar olacağı için iyi bir bot, kayak merkezindeki en büyük dostunuz olacaktır. Su geçirmeyen ve ayağınızı sıcak tutacak kaliteli bir bot edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kayak kıyafetleri ise pistlere çıkmadan hemen önce otelde veya soyunma odalarında giyilecek kıyafetlerdir. Evden çıkarken onları giyen acemi kayakçıların hatasına düşmeyin deriz.

Kayağa Giderken Alınması Gerekenler

Kayak Severler Tarafından Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında klasik kayak eşyaları ve kıyafetlerinin haricinde pek bilinmeyen fakat ihtiyaç olan şeylerden bahsedeceğiz. Kayak tatiline giderken, özellikle çocuklu ailelerin yanlarına alması gereken en önemli eşyalardan birisi battaniye. Battaniye, kolay üşüyen insanlara hem araç yolculuklarında hem de otelde ilaç gibi gelecektir. Otellerde odaların sıcaklığı, çoğu zaman tesise göre değişmektedir.

Grupla Birlikte Kayak Tatili Yapmak

Kalabalık bir grupla gidiyorsanız ve grubunuz çok eğlenceli insanlar ile dolu değilse, siz ortamı hareketlendirebilirsiniz. Grupla oynayacağınız herhangi bir oyun, sıradan akşamı bir anda eğlence akşamına çevirebilir. En az 4 kişi ile oynanabilen masa oyunlarını deneyebilirsiniz. Tek başınıza gidiyorsanız güzel bir müzik listesi ya da okuyup da bir türlü okumaya fırsat bulamadığınız kitapları getirebilirsiniz. Şöminenin başında şarabınızı yudumlarken, okuması oldukça keyifli olacaktır.

Son olarak ise yanınızda bikini veya mayo bulundurun. Nereden çıktı kayak tatilinde? diye sorduğunuzu duyar gibi olduk. Tüm kayak merkezlerinin en güzel yanlarından birisi de SPA merkezleridir. Olur da SPA merkezinde masaj yaptırmak, hamama girmek veya sauna da kalmak isterseniz mayoya ihtiyacınız olabilir. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka bir eşya var ise, yorum bölümünden bize ileterek konuyu zenginleştirmemizi sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın