Kayak Tatili İçin Olmazsa Olmaz Detaylar Nelerdir?

Kayak tatili  malumunuz üzere uzun bir hazırlık aşaması bulunan bir etkinliktir. Ekipmanlar, kıyafetler, aksesuarlar ve yeme içme hazırlıkları derken, daha kaymaya başlamadan önce bile kayak severlere para ve zaman kaybettirirler. Bu çabaların hepsi elbette bembeyaz kar ile kaplı pistlerde kaymak için değer. Sıkıcı bir Yaz tatiline göre adrenalin ve macera dolu bir Kış tatili, bu spora gönül verenler için çok daha istek uyandırıcıdır. Kayağa giderken yanınıza almanız gereken belli başlı kıyafet ve ekipmanları zaten biliyorsunuz. Bugünkü yazımızda bunlara ek olarak, pek bilinmeyen eşyalardan ve aksesuarlardan bahsedeceğiz.

Sırt Çantası

Kayak Tatili İçin Olmazsa Olmaz Detaylar Nelerdir?

Gerekli ve gerek olabilecek tüm eşyaları zahmetsiz bir şekilde taşıyabileceğiniz sırt çantaları, her kayak sporcusunun yanında bulunması gereken bir eşyadır. Atıştırmalıklarınızı, kremleri, varsa fotoğraf makinesi, su ve diğer ekipmanlarınızı taşıyabileceğiniz bir sırt çantası, dağın zirvesinde işinizi çok kolaylaştıracaktır. Çantadan sarkan hiçbir ip veya kumaş olmadığına dikkat ediniz, bu sayede liftleri daha güvenli kullanabilirsiniz.

El Isıtıcı

Kayak Tatili İçin Olmazsa Olmaz Detaylar Nelerdir?

Özellikle elleri çok çabuk üşüyen kişiler, en kaliteli eldivenleri dahi alsalar üşüme sorununu yaşayabilirler. Çok küçük olan ve cebinize rahatlıkla sığabilecek el ısıtıcılarını alarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

El Kamerası

Kayak tatilinizi ölümsüzleştirmek istiyorsanız yanınızda bir el kamerası taşıyabilirsiniz. GOPRO, zorlu şartlar için uygun bir ürün olduğu için öneriyoruz. Pistlerde adeta profesyonel bir kayak sporcusu gibi süzülürken, kameranız da o anların videosunu çekerek size muhteşem bir hatıra bırakacaktır.

Kar Maskesi

Bazı kayak merkezlerinde rüzgar ve hatta tipi eksik olmaz. Kar maskesi sayesinde yüz felci gibi can sıkıcı durumların önüne geçebilirsiniz. Kar maskesi sadece soğuktan değil öğle saatlerinde sizi zararlı güneş ışıklarından da koruyacaktır.

Su

Çok kişinin Kış günü olmasından dolayı ihmal ettiği bir üründür su. Halbuki, kayak yaparken yazın plajda terlediğinizden çok daha fazla terlersiniz. Bu su kaybını telafi etmek adına sırt çantanızda 2-3 küçük şişe su bulundurmayı ihmal etmeyin.

Dudak Koruyucu

Kayak Tatili İçin Olmazsa Olmaz Detaylar Nelerdir?

Ani ısı değişimine ilk tepki veren bölgeniz dudaklarınız olacaktır. Ruj şeklinde satılan dudak koruyucularını kullanarak, dudaklarınızın çatlamasının önüne geçebilirsiniz.

Cevap bırakın