Kayak Tatili Planlaması Nasıl Yapılır?

Kış ayları yaklaşıyor ve herkesi bir kayak tatili planlaması heyecanı almış durumda. Kasım ayından itibaren artık ülkemizdeki kayak merkezleri birer birer açılacak ve ziyaretçilerine merhaba diyecek. Bu açıdan ilk düşen karı herkes hasretle beklemekte. Bu heyecanı en derinden yaşayanlar ise elbette bu sporu ilk kez yapacak olanlar ve çocuklar. Kayak sporları, daha önce bu sporu yapmamış herkes için gözlerinde çok büyüttükleri bir etkinlik. Bu şekilde olması da oldukça doğal zira bir insanın dağın tepesinden kendisini sadece iki ayak üzerinde salması cesaret isteyen bir durum. Fakat alınacak doğru eğitimler ve tecrübe ile aslında bunun yürümekten veya koşmaktan farkı yok. Güvenliği sağlanan pistlerde, kaliteli kayak ekipmanları ve kaskınız ile hiçbir risk olmadan kayabilirsiniz.

Kayak Tatili ve Özel Ders

Kayak Tatili Planlaması Nasıl Yapılır?

Özel dersi ben tüm okurlarımıza tavsiye ediyorum, elbette kaymak için böyle bir zorunluluğunuz yok fakat onca hazırlık ve masraf yaptığınız tatilinizden neden daha fazla zevk almayasınız? Özel ders ücretlerinden kaçarken, bu sefer 1 hafta boyunca hiç kayamadığınız bir kayak tatilinin dönüşünde kendinizi üzgün bulabilirsiniz.

Kayak Tatilinde Özel Ders Almak

Kayak Tatili Planlaması Nasıl Yapılır?

Kayak veya snowboard deneyiminiz yoksa veya çok düşükse mutlaka kayak tatili planlaması yaparken profesyonel bir eğitmenden özel ders almanız gerektiğini hesaba katmalısınız. Bu sayede kayaktan aldığınız zevk inanılmaz artacak ve kaza yaşama ihtimaliniz de çok düşecektir. Kayak Federasyonu 200 lira civarında bir özel ders ücreti belirlemiş olsa da özellikle yoğun kayak merkezlerinde bu rakam 300 liraya kadar çıkabilmektedir. Fakat daha az yoğun olan merkezlerde, özellikle hafta içi günlerde 100 liraya kadar da düşebilmektedir. Tabii ki burada dersin birebir mi yoksa grup halinde mi verildiği de önemli, uygun fiyatlı olduğu için grup derslerinin daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kayak turları da bu konuda önemli bir avantaj sağlamakta. Ulaşım, yeme içme, konaklama ve skipass fiyatlarının dahil olduğu bazı turlar içerisinde eğitim paketi de içermekte. Bu sayede ekstra bir ücret vermeden, turda sizinle birlikte seyahat eden uzman eğitmenden püf noktaları kapabilirsiniz. Kayağa henüz yeni başladığınız için ekipman satın almak yerine kiralamayı düşünebilirsiniz.

Cevap bırakın