Kayak Tatili Yapmaya Giderken Valizinizde Neler Olmalı?

Özellikle ilk kez kayak tatili  yapacaksanız, giderken tatilde valiziniz de nelerin olması gerektiğini bilememeniz normaldir. Bugünkü yazımızda, tatil için pratik bir şekilde valizinizi nasıl hazırlayacağınızı ve kesinlikle yanınıza almanız gereken şeyleri anlatacağız. Öncelikle hangi kayak merkezine gidiyor olursanız olun, yola çıkmadan önce mutlaka hava durumunu ve kayak merkezindeki kar kalınlığını kontrol etmelisiniz. Buna ek olarak kayak merkezinin web sitesine girerek önemli bir gelişme olup olmadığını yoklayabilirsiniz. Bu sayede oraya kadar gittikten sonra kötü bir sürprizle karşılaşma ihtimalini en aza indirmiş olursunuz. İnternete erişiminizin olmadığı bir yerde iseniz bunu gideceğiniz oteli arayarak da yapabilirsiniz. Kayak için her şey uygunsa, o zaman valiz hazırlamaya geçebiliriz.

Kayağa Giderken Alınması Gerekenler

Kayağa Giderken Valizinizde Neler Olmalı?

Kayağın temel öğeleri aslında kayak ekipmanları ve kıyafetlerdir. Kayak takımları, kayak montu ve pantolonu, içlikler, gözlük, atkı ve bere gibi temel eşyalar muhakkak ayrılmaz parçalarınız olacak. Her kayak sever elbette kayak takımına sahip olmak zorunda değil. Kayak ekipmanları ve kıyafetlerini, özellikle kayağa yeni başlıyorsanız kesinlikle kiralama yolu ile edinin. Hijyen takıntısı olanlar sadece kıyafetleri satın alabilirler, ekipman satın alımını kesinlikle önermiyoruz.

Tüm kayak merkezlerinde kayak ekipmanlarını ve kıyafetlerini kiralayan kayak dükkanları bulunur. Daha uygun fiyatlar için ise gidiş yolunuz üzerindeki ilçeleri kontrol edebilirsiniz. Buradaki dükkanlar nispeten daha uygun fiyatlara kiralama yaparlar. Kayak Kıyafeti: Dağın zirvesinde ıslanmamak ve üşümemek için kayak kıyafetlerinin kalitesi çok önemlidir. Kayak kıyafeti alırken kesinlikle ucuza kaçmayın yoksa hasta ve perişan bir şekilde otel odasına kendinizi zor atarsınız. İyi markaların ürünlerini uygun fiyatlara satın alabileceğiniz sezon sonu fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Kayağa Giderken Valizinizde Neler Olmalı?

Kayak Takımı: Eğer 4-5 yıllık bir tecrübeniz var ise ve yılın en az 2 haftasını zirvelerde geçiriyorsanız, ancak o zaman kayak takımı satın almalısınız. Öncesinde alacağınız kayak takımı hem maddi bir yük getirir hem de düşük tecrübeniz yüzünden doğru kayak takımını alamayabilirsiniz. Bu iki ana maddeye ek olarak valizinizde mutlaka bol bol çorap, kayak çorabı, atlet, içlikler, termal içlikler, güneş kremi, dudak koruyucu, güneş gözlüğü, su geçirmeyen eldiven, kayak gözlüğü, kask ve bol bol atıştırmalık bulundurmalısınız.

Cevap bırakın