Kayak Tatilinde Kullanmanız Gereken Bakım Ürünleri

Kayak tatilinde bile güzel olmak ve çekilen fotoğraflarda güzel çıkmak için size destek olacak birkaç ürüne ihtiyacınız var. Kayak tatilinde zaten çok fazla eşyanız olacağı için bu ürünlerin boyut olarak küçük olması da çok önemli. Bugünkü yazımızda, işinize çok yarayacak ve boyutları ile taşınması kolay olan pratik bakım ve makyaj ürünlerinden bahsedeceğiz.

Koruyucu Fondöten

Kayak Tatilinde Kullanmanız Gereken Bakım Ürünleri

Kayak tatillerinde en çok hasar gören bölgemiz cildimizdir. Tepeden gelen güneş ışınları, kara çarparak yüzünüze yansır. Pistlerde vakit geçirdikçe, bu ışınlar artık açıkta olan tüm cildimizi yakmaya başlayacaktır. Cilt tonunu eşitleyen koruyucu fondöten ürünleri aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve zararlı güneş ışınlarından korur. Cildinize göre uyum sağlayabilecek bir renk tonu tercih etmenizde fayda var.

Dudak Bakım Yağı

Soğuktan hassaslaşan, çatlayan ve hatta kanayan dudaklarınızı rahatlatmak için bal veya bitki özlü bir dudak bakım yağı kullanabilirsiniz. Zengin içeriği sayesinde, sinir bozucu dudak yaralarından sizi kurtaracaktır.

Maskara

Kayak Tatilinde Kullanmanız Gereken Bakım Ürünleri-maskara

Kayak yaparken istediğiniz kadar kendinizi koruyun, her zerrenize bir su damlası çarpacaktır. Kaliteli bir maskara kullanmayan kayak severler, otele geldiklerinde korkunç bir manzara ile karşılaşabilirler. Gözlerinizden akmayacak ve kirpiklerinizi bitki yağları ile besleyecek bir maskara, pistlerdeki en büyük yardımcılarınızdan birisi olacaktır.

Cilt Serumları

Kayak tatilleri için birebir olan cilt serumları, cildinizi yumuşatır ve görünmeyen bir koruma bariyeri inşa eder. Bu sayede cildinizi tamamen nemlendirecek olan ürün, farklı bir krem kullanmanıza da gereksinim duymuyor.

Stick

Çok küçük boyutta olması sayesinde rahat taşınabilen sticker, ruj olarak kullanıldığı gibi allık olarak da kullanılabiliyor. Farklı renk tonları bulunan bu ürün, sizlerin güzellik ve bakımınız için tek başına önemli bir kurtarıcı olacak.

El Kremleri

Kayak Tatilinde Kullanmanız Gereken Bakım Ürünleri

Dağın zirvesinde, eldivenlerinizi sürekli takacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ekipman giyerken, yemek yerken veya olası bir kazada eldivenlerinizi çıkarmanız gerekecektir. Kısa süreli bile olsa dışarıdaki dondurucu soğuk, rüzgarla da birleştiğinde ellerinizi hiç alışık olmadığı bir pozisyona sokacaktır. Soğuktan tahriş olan ellerinizi iyi bir el kremi ile onarabilirsiniz. Kremi uyguladıktan hemen sonra eldiven giymenizde bir sakınca yoktur.

Cevap bırakın