Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye kış turizminde en gözde yerlerden biri olan Palandöken kayak merkezi, sahip olduğu kar kalitesiyle ve muhteşem pistleriyle kayak severlerin en beğendiği yerlerden biridir. Erzurum’un şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanına olan mesafesiyse yalnızca on beş kilometredir. 1993 senesinden bu yana kış turizminde merkez kabul edilen bölge 2011 senesinde Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın ev sahibi olmasıyla da kalitesini herkese ispatlamış durumdadır. Merkezde yer alan kayak pistleri, dünyadaki en dik ve en uzun pistler arasında bulunmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi ve Merak Edilenler - kayak otelleri

Palandöken Kayak Merkezi Hizmetleri

Palandöken Kayak Merkezi, on iki bin kişi için hizmet sunma kapasitesine sahiptir. Kayak merkezi, 2000-3.176 metreler arasında yer alan 10 telesiyejden (mini teleferik), 2 baby liftten, 1 teleski ve 1 gondol hizmetinden meydana gelmektedir. Bölge içerisinde 2 zor kategori pist, 8 orta kategori pist ve 7 kolay kategori pist bulunmaktadır. Ayrıca bunların dışında 4 tane de doğal pist vardır. Merkezde bunlar dışında yamaç paraşüt, dağcılık, paintball ve snowtube gibi aktiviteler de bulunmaktadır. Bu aktiviteler sayesinde alternatif bir spor ve eğlence ortaya çıkmaktadır. Palandöken Kayak Merkezi’nin sezonu kasım ayında başlamaktadır. Nisan ayının sonuna dek devam eden sezon oldukça uzundur. Palandöken Kayak Merkezi tüm sezon süresince kayak severlerin ilgi gösterdiği en önemli merkezlerden biridir. Kayak severler bölgede yer alan oteller sayesinde konaklama ve kayak araç gereçleri ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi ve Merak Edilenler - teleferik

Palandöken Kayak Merkezinde Kayak, Kızak ve Ekipman Fiyatları

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, kış tatili sevenlerin oldukça yoğun bir şekilde ziyaret ettikleri bir merkezdir. Kayak yapmak için harika bir yer olan merkez, Türkiye’deki sayılı yerlerden bir tanesidir. Harika özellikleriyle kayak severlere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Bu anların harika olmasında bölgenin güzelliği ve kalitesi oldukça etkilidir. Bununla birlikte gerçek bir deneyim yaşamak isteyenlerin kayak ekipmanları da yeterli düzeyde olmalıdır. Palandöken’de gerekli olan ekipmanları kiralamak mümkündür. Kayak takımı, kızaklar ve kayak kıyafetleri oldukça uygun fiyatlara kiralanabilmektedir. Kiralanan kayakların fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kayağın standart, VİP ya da Premium olması arasında az da olsa farklar bulunmaktadır. Ayrıca kızak ve snowboard kiralama hizmetleri de mevcuttur. Bunların fiyatları da kiralanan süreye göre değişmektedir. Kayak kıyafetlerinin ücretleriyse çok daha uygun olmaktadır. Kayak yapmaya gidenler, Palandöken’de geçirecekleri süreye göre en uygun alternatifleri seçmektedirler. Ayrıca paket alımlarda var olan indirimlerden de kolaylıkla faydalanmaktadırlar.

Palandöken Kayak Merkezi ve Merak Edilenler

Cevap bırakın