Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars, Sarıkamış kayak merkezi kış turizmi açısından Türkiye’de oldukça popüler olan yerlerden bir tanesidir. Buranın çevresi oldukça ünlü olan sarıçam ormanlarıyla kaplanmış durumdadır. Bu da harika bir kayak deneyiminin yanı sıra iç açısı bir doğa imkânı sunmaktadır. Kayak merkezi, Kars merkeze 54 km mesafede bulunmaktadır ve Kars Havaalanı’na mesafesiyse 40 dakikadır. Bölge normal koşullarda yılın ortalama olarak 4 ayı karlarla kaplıdır. Buraya gitmek için en ideal olan zamansa aralık ve nisan ayları arasıdır. Kayak yapmanın yanı sıra kayak safari ve kızaklı gezi gibi farklı alternatifler için de son derece uygun olan merkez, snowboard sporuna da kısmen elverişli yapıdadır.

Sarıkamış Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - ski

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin Tercih Edilme Nedenleri

Sarıkamış’ta kayak yapmak harika bir deneyimdir ve burada geçirilen zamanın keyfi apayrıdır. Çünkü bu merkezde Alper’de (dünyanın en iyi kayılan yeri) var olan kristal kar bulunmaktadır. Kar, bu bölgede oldukça uzun bir zaman aralığında yerde kalmaktadır. Bu sayede kış tatili yapmak isteyenler uzun bir zaman aralığında tatillerini planlayabilmektedir. Buradaki pistler oldukça keyiflidir ve kargaşa ölçüsünde kalabalık burada bulunmamaktadır. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde hava her daim açıktır. Burası Türkiye’de en fazla güneş alan yerlerdendir. Bu da kar tatiline ayrı bir güzellik katmaktadır. Ayrıca kayak pisti asla buzlanmamaktadır. Pistlerin etrafında yer alan sarıçam ormanları kayak severlere muhteşem manzaralar sunmaktadır. Böylesine keyifli ve huzur dolu bir yerde kayak yapmak unutulmaz deneyimlerden biridir.

Sarıkamış Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - tesis

Sarıkamış Kayak Pistleri

Bölgedeki pistler sarıçam ormanlarının içinde yer almaktadır. Kayak yaparken bir taraftan da böylesine harika manzaraların keyfini çıkarmak mükemmel bir deneyimdir. Kayak alanı 2100-2634 metre aralığına sahiptir. Pistler son derece uygun koşullara sahiptir ve tur kayağı için de elverişlidir. Pistin uzunluğu ortalama olarak 12 kilometredir ve pist 5 ayrı etaba sahiptir. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 1 tane teleski, 2 adet de telesiyej bulunmaktadır. Kar kalitesi ele alındığında oldukça ayrıcalıklı olan bu bölge popülerliğini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Kayak severler Sarıkamış kayak otelleri arasından dilediklerini seçerek harika bir doğaya ve muhteşem bir kar deneyimine sahip olabilmektedir.

Sarıkamış Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - genel

Cevap bırakın