Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri ve Özellikleri

Sömestr tatili yaklaşıyor ve yaştan kayak severi bir tatil heyecanı aldı gidiyor ve kış tatilleri denince akla elbette ilk Kayak Merkezleri gelir. Kayak Merkezleri, kayak pistleri kadar doğal ortamları ile de hepimiz için cazibe merkezler. Üzerinde 50’den fazla kayak merkezi bulunduran ülkemiz, bu alanda oldukça şanslı. Peki en iyi kayak merkezleri hangileridir? Gelin bu merkezleri kısaca inceleyelim, siz de buna göre tatiliniz için en doğru kayak merkezini belirleyebilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Ucuz Kayak Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Doğasıyla, soğuğuyla ve halkıyla adeta kayak merkezi için biçilmiş kaftan olan Erzurum, Türkiye’nin en büyük ve modern kayak merkezlerinden birisi olan Palandöken’e ev sahipliği yapıyor. 6 aydan daha uzun sürek kayak sezonu ve çok uzun pistleri ile Palandöken, profesyonel ve acemi kayak severlere muhteşem bir kayak tatili vadediyor. Aralık ayının ilk gününde başlayan sezon Mayıs ayının ortalarına kadar devam etmektedir. Kayak merkezinde toz kar bulunması, çeşitli kayak stillerinin de uygulanabilmesine olanak sağlamaktadır. Palandöken’in en güzel yanlarından birisi de şehir merkezinde olması, bu sayede çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım ve Konaklama

Türkiye’de 50 yıl önce kayak kültürünü başlatan ve yarım asır sonra hala bu alanda lider olan Uludağ Kayak Merkezi, snowboard, tur kayağı ve helikopterli kayak gibi onlarca farklı stili deneyebileceğiniz bir kış sporları merkezi.

2543 metrelik zirvesi ile Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ, kayak sezonuna Aralık ayında başlıyor. Sezonun sadece 3 ay sürmesi ve Bursa’nın Türkiye’nin en büyük 3 şehrine çok yakın olması sebebiyle Uludağ’da inanılmaz bir yoğunluk olmaktadır. Bu da doğal olarak kayak merkezini, Türkiye’nin en pahalı kayak merkezi haline gelmiştir. Pahalı olsa da konaklama imkanları, gece hayatı ve festival potansiyelleri ile Uludağ, muhtemelen bir 50 yıl daha lider olmaya devam edecek.

Erciyes Kayak Merkezi

En İyi Kayak Merkezleri

İç Anadolu bölgesinin tartışmasız en gelişmiş merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi, heybeti ile insanı derinden etkileyen Erciyes Dağı üzerinde bulunmaktadır. Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu merkez, uygun fiyatlı olması ile çok avantajlıdır. Türkiye’nin en gelişmiş lift sistemi de yine Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunuyor. Fiyat avantajı olması sebebiyle, Kayseri’ye uzakta olsanız da 1 saatlik uçak yolculuğu ile kayak tatiliniz için Erciyes’e gelebilirsiniz.

Cevap bırakın