Uygun Fiyatlı Kayak Merkezleri ve Özellikleri

Kayağa başlamak isteyen fakat yüksek maliyetler sebebiyle ilk adımı atamayanlar için bugün dünyadaki uygun fiyatlı kayak merkezlerini derliyoruz. Ülkemizde ise onlarca farklı uygun fiyatlı kayak merkezi bulunsa da bunlardan modern ve Uluslararası standartlarda olanları Erciyes ve Palandöken kayak merkezleri. Bu iki Kış sporları merkezinde de sezon 6 ay sürdüğü için oldukça uygun rakamlara, uzun süre kayak tatili yapmak mümkün oluyor.Bugün Türkiye içinde değil, rotasını sınırlarımız dışına çıkarmak isteyenler için uygun fiyatlı kayak merkezlerini inceleyeceğiz.

Uygun Fiyatlı Kayak Merkezlerini Derliyoruz-Moritz Kayak Merkezi

Elbette hepimiz Zematt, Aspen veya St. Moritz gibi kayak merkezlerine gitmek isteriz fakat en az bu merkezler kadar iyi pistlere sahip olan kayak merkezleri bulunuyor. Bu merkezlerin ucuz olmasının sebebi ise sadece yukarıda saydığımız merkezler kadar popüler olmamaları. Türkiye’deki iki kayak merkezinden aslında bu örneğini vereceğimiz kayak merkezleri arasında sadece fiyat farkı olduğunu göreceksiniz. Uludağ ve Palandöken, karşılaştırıldıklarında imkanlar yönünden hiçbir farkı olmayan iki kayak merkezidir. Fakat Uludağ’da fiyatlar, Palandöken’deki fiyatların 3 katına kadar çıkabilmektedir. Dünyadaki durumda buna benzer bir çizgi izliyor.

Kayağa Yeni Başlayanlar İçin Uygun Merkezler

Uygun Fiyatlı Kayak Merkezlerini Derliyoruz-Serre Chevalier Kayak Merkezi

İlk önerimiz Avusturya’da bulunan Alpbach Kayak Merkezi. Özellikle yeni başlayanlar için çok ideal başlangıç pistleri bulunan merkez aynı zamanda uygun bütçeli bir başlangıç için de çok uygun.

Avrupa’ya gitmişken Fransa’yı görmek isteyenlere ise Serre Chevalier Kayak Merkezi’ni öneriyoruz. Fransa’nın en popüler kayak merkezleri kadar lüks otellere ve modern olanaklara sahip olmasa da fiyatları çok uygun ve orta seviyedeki kayakçıların kendilerini geliştirebilecekleri pistlere sahip. Yine aynı özelliklere sahip olan ve Fransa da bulunan Aussois Kayak Merkezi de kesinlikle gidip görmeye değer. Bu iki kayak merkezi de en yakın Havaalanına 1-2 saatlik araç yolculuğu uzaklıkta bulunuyor.

Son olarak en uygun fiyatlı kayak merkezi olan Bansko Kayak Merkezi’ni öneriyoruz. Çok yakın olmamız ve giriş çıkış işlemlerinin rahat olmasının yanı sıra Bansko, Dünya’daki en iyi pistlere sahip desek abartmış olmayız. Ayrıca ekipman kiralama ve konaklama fiyatları da inanılmaz düşük.

Cevap bırakın