Yurt Dışında 7 Kayak Merkezi

Yurt dışında kayak tatili yapmanın pahalı olduğu algısı sadece kısmen doğrudur. Nereye bakacağınızı iyi bilirseniz, hem uygun fiyatlı bir tatil yapabilir hem de yeni kültürler ile tanışabilirsiniz. Türkiye’de aynı paraya yapacağınız bir kayak tatili yerine, Avrupa’da kayak tatili yapmak, kulağa çok daha heyecanlı gelmiyor mu? Yazımızın devamında sizler için yurt dışında kayak yapabileceğiniz 7 farklı kayak merkezini derledik.

Stöten Kayak Merkezi

Yurt Dışında Kayak Yapabileceğiniz 7 Seçenek-Stöten Kayak Merkezi1

İsveç’in en uygun fiyatlı kayak merkezi olan Stöten, konumu itibariyle Avrupa’lı kayak severlerin çok tercih etmediği ve bu sayede sakin kalabilmiş bir kayak merkezi. Çok yoğun zamanlarda dahi sessizce kayağınızı yapabileceğiniz Stöten’de, bir çok yamacı ilk defa bozan da siz olacaksınız. Özellikle kendini geliştirmek isteyenler için çok sayıda başlangıç pisti bulunan merkezde aynı zamanda kar arabası kullanma seçeneği de bulunmaktadır.

Le Thuile Kayak Merkezi

Yurt Dışında Kayak Yapabileceğiniz 7 Seçenek-Le Thuile Kayak Merkezi1

Geniş teleferik ağı sayesinde konuklarına konforlu bir pistler arası seyahat imkanı sunan Le Thuile, uzun bir kayak sezonuna ve sakin pistlere sahip. Kayak merkezi gelişmiş snowboard pistleri ve muhteşem manzarası ile meşhur. Acemi ve orta seviye kayakçılara hitap eden bir Kış sporları merkezi diyebiliriz.

St Anton Kayak Merkezi

Yurt Dışında Kayak Yapabileceğiniz 7 Seçenek-St Anton Kayak Merkezi1

Dağ evlerinde konaklayabileceğiniz kayak merkezi, profesyonel kayakçı ve snowboard sporcularına hitap etmektedir. Merkezde Avrupa’nın en gelişmiş kayak okullarından birisi bulunur. Çocuklarınızı bu okula göndererek, Kış sporlarına çok sağlam bir giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. St Anton Kayak Merkezi, fiyatlar yönünden çok uygun değildir o nedenle erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmenizi öneriyoruz.

Laax Kayak Merkezi

Yurt Dışında Kayak Yapabileceğiniz 7 Seçenek-Laax Kayak Merkezi1

İsviçre’de uygun fiyatlı kayak yapmak, hayalden dahi öte bir durum gibi görünse de gerçekler aynı şeyi söylemiyor. Özellikle uygun konaklama imkanlarına sahip olan Laax Kayak Merkezi, konuklara doğanın içindeki ahşap evlerde kalma fırsatı sunuyor. Avrupa standartlarının çok üzerinde pistlere sahip olan Laax, aynı zamanda snowboard tutkunları için de mutlaka tercih edilmesi gereken bir kayak merkezidir. Snowboard disiplini için çok elverişli pistlere sahip olan Laax Kayak Merkezi’nde ayrıca çocuklar için de mini snowboard pisti bulunmaktadır.

Cevap bırakın