Akdeniz’in Kış Güzelliği Davraz Kayak Merkezi

Ülkemiz kış sporları konusunda günden güne gelişmeye devam eden bir yer ve bünyesinde de çok sayıda kayak merkezi bulunduruyor.

Yüksek standartlara ve son teknoloji mekanik tesislerin yer aldığı kayak merkezleri, yılda binlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu tesislerden biri de Davraz Kayak Merkezi’dir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bölgede kayak zevki yaşamak istiyorsanız yazımıza okumalısınız.

Davraz Kayak Merkezi Nerede?

Davraz Dağı, Toros Dağları’nın Isparta’daki uzantısıdır. Isparta şehir merkezine 26 kilometre mesafede bulunan Davraz Dağı’nın zirve noktası 2635 metredir ve Davraz kayak merkezi burada yer almaktadır.

Akdeniz ve Ege bölgesinin sahip olduğu nadir kayak merkezi olan Davraz’a ulaşım oldukça rahattır. Bölgenin kış turizmine olan katkısından dolayı merkeze giden yollar sürekli bakım çalışmasından geçmektedir.

Davraz Kayak Merkezi Pist Bilgileri

Sıcak bir iklime sahip olması sebebiyle kış sezonu kısa sürmektedir. Kayak sezonu mevsimsel olarak Aralık ile Mart ayı arasında yapılmaktadır. Davraz kayak merkezi kar kalınlığı genellikle 50 cm ile 2,5 metreye ulaştığı belirtilmektedir.

Kayak merkezinde toplam 13 adet pist bulunur. Bu pistler farklı zorluk derecelerine göre ayrılmıştır ve toplam uzunlukları 23 kilometreye ulaşmaktadır. Kayak merkezinde, kuzey ve alp disiplini, snowboard, tur kayağının yanı sıra doğa yürüyüşleri, ATV kiralama, zipline, kızak kiralama gibi aktiviteler de yapılabilmektedir. Tüm bunları yaparken Isparta Ovası’nın ve Eğirdir Gölü’nün muhteşem manzarasını görebiliyorsunuz.

Kayak merkezinde 2 adet telesiyej, bir adet teleski (T-Bar) ve 300 metre uzunluğunda 2 adet babylift bulunmaktadır.

Davraz Kayak Merkezi Otelleri

Sirene Davras Hotel

Sirene Davras Hotel’in aile, standart ve suit tipinde toplam 122 tane odası bulunmaktadır. Modern tasarıma sahip olan tesis içerisinde hamam, sauna, fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, masaj, eğlence merkezi hizmetleri yer almaktadır. “Tam pansiyon” konseptiyle hizmet veren otel, Davraz kayak merkezine en yakın yerleşim yeri olan Çobanisa mevkinde bulunmaktadır. Otel içinde uzmanlar tarafından kayak dersleri verilmektedir.

Isperia Davraz Hotel

2008 yılında açılmış ve bölgedeki en köklü tesislerden biri olan Isperia Davraz Hotel’de toplam 17 oda bulunmaktadır. Bunların 7’si standart 10 tanesi ise aile odası tipindedir. Yarım Pansiyon konseptiyle misafirlerini ağırlayan otel, kaliteli ve güler yüzlü bir anlayışı ilke edinmiştir. Bu otel için ufak bir araştırma sonrası oldukça fazla olumlu geri dönüş olduğunu söylemek isterim. Kayak ekipmanları kiralama, kayak dersi ve ATV kiralama hizmeti de gelen misafirlere sunulan imkanlar arasında.

Kayak merkezi yakınlarındaki diğer oteller;

  • Sagalossos Lodge & Spa Otel
  • Hotel Basmacıoğlu
  • Barida Hotel
  • Artan Otel

Cevap bırakın