Bansko Kayak Merkezi ile Kayak Tatili Keyfi

Bulgaristan’ın kış turizminde en çok rağbet gören yeri Bansko kayak merkezi, yurt dışında yapılacak ekonomik kayak tatili için en ideal bölgelerin başında geliyor. Pirin Dağları’nın yamacında, kaliteli hizmeti, yüksek standarttaki pistleri ve dünya lezzetleri ile Bansko kayak merkezi, unutamayacağınız bir kış tatili için birçok sebep barındırıyor. Şimdi Neden Bansko’da kayak tatili yapmalıyız sorusunu yanıtlamaya başlayalım.

Ulaşım Oldukça Kolay

Yanı başımızdaki komşumuz olan Bulgaristan sınırları içinde yer alan Bansko kayak merkezi için ulaşım oldukça kolay diyebiliriz. Uçak ile İstanbul’dan başkent Sofya’ya uçuş yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. İndikten sonra 55 TL fiyatlarında olan otobüs bileti satın alarak 4-5 saat civarında ulaşmanız mümkün ya da bir diğer seçenek terminalden araç kiralayabilirsiniz.

Eğer kendi aracınızla Bansko’ya gitmeyi planlıyorsanız, İstanbul – Bansko arası 600 kilometre civarındadır. Bu da yaklaşık 7 – 9 saat gibi bir yolculuk süreniz olacaktır.

Bansko Kayak Merkezi Kar Kalınlığı ve Kalitesi Her Zaman Yüksek

Bansko kayak merkezi içerisinde farklı zorluk seviyelerinde toplam 16 adet pist yer almaktadır. Bu pistlerin toplam uzunluğu 70 kilometreyi bulunmaktadır. Aralık ayından Mart – Nisan aylarına kadar devam eden kayak sezonu boyunca Bansko’da kar kalınlığı 1 metrenin altına pek düşmemektedir.

Kayak Ekipmanları Kiralama Çok Ucuz

Kayak turizmi ile ayakta duran bu küçük kasaba da alışveriş yapmak oldukça keyifli olabiliyor. Kasabada çok sayıda sıfır ya da 2. el kayak takımı kiralama hizmeti sağlayan dükkan bulabilirsiniz. Hem de oldukça makul fiyatlara. Bunun dışında kasaba içerisinde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar, hediyelik eşya dükkanları da yer almaktadır.

Tarihi Yerleri Gezebilirsiniz

Kayak yapmanın dışında Bansko’da görmeye değer pek çok lokasyon bulunmaktadır. Bunların başına Pirin Ulusal Parkı, Bulgar kâhin Baba Vanga’nın yaşamış olduğu ev ve doğa güzelliklerini sıralayabiliriz.

Bansko Otelleri Ekonomik Tatilin Adresi

Bansko kayak merkezi ve yakınında yer alan oteller, Türkiye ile kıyaslandığında biraz daha ekonomik diyebiliriz. Tabi gideceğiniz dönem fiyatları hatırı sayılır derecede etkilemektedir. Sömestr tatili arasında Bansko otel fiyatları 250 TL ile 800 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak erken rezervasyon fırsatları yakalandığı takdirde Bansko otelleri ile ekonomik bir tatil yapma şansınız oldukça yüksek olacaktır.

Cevap bırakın