Davos Kayak Merkezi ve Kayak Tatili

Snowboard meraklıları için bir cennet ve kayakçılar için de muhteşem bir tesis olan Davos Kayak Merkezi , toplamda 300 kilometreyi bulan ve her seviyeye hitap eden pistlere sahip. 300 kilometrelik pistlerde, 50’den fazla parkur bulundurması kendini zorlamak ve deneyim kazanmak isteyenler için birebir.

Pistler arasında çokça siyah yani eğimi yüksek ve tehlikeli parkurlar bulunmaktadır. Siyah ve kırmızı pistler, sadece profesyonel kayakçıların deneyimleyebileceği parkurlara sahiplerdir. Yeni başlayanlar da Davos’ta çok şanslı zira merkezde belki de dünyanın en iyi kayak okulu bulunuyor.

Davos’un en etkileyici yönlerinden birisi de 55 adet teleski bulunması. Bu sayede yoğunluğa rağmen lift başlarında hiçbir sıra olmuyor diyebiliriz. Davos, çok büyük bir alanı kapladığı için 6 bölgeye ayrılmıştır ve ziyaretçiler niteliklerine göre kendi bölgelerine gitmektedirler.

Davos Kayak Sezonu

Davos Kayak Merkezi ve Kayak Tatili

Davos’ta kayak sezonu Kasım ayının sonunda başlayıp, Nisan ayının sonunda bitmektedir. Bu da 5 ay boyunca merkezde rahatlıkla kayak yapılabileceğini göstermektedir. Günlük kayak fiyatları, İsviçre halkına göre çok uygun olsa da Türk lirasına çevrildiğinde ortaya yüksek bir rakam çıkmaktadır. Pistlerden faydalanmanın günlük bedeli Türk lirası ile 450 lira civarında tutmaktadır. Bu rakam elbette yıllar geçtikçe ve Türk parasının döviz karşısındaki değeri oynadıkça değişecektir. Davos Kayak Merkezi’nde çocuklar ve öğrenciler için ciddi indirimler uygulanmaktadır.

Davos Gezisi

Davos Kayak Merkezi ve Kayak Tatili

Davos, sadece kayak merkezi ile değil tarihi ve doğal güzellikleri ile de dolu bir bölge. Araç kiralayarak veya özel aracınızı kullanarak çevredeki onlarca farklı müzeyi gezebilirsiniz. İsviçre küçük bir ülke olduğu için müzeler, genel olarak dünyanın farklı bölgelerinden getirilen veya satın alınan ürünleri sergiliyor. Örneğin antika müzesi veya çocuklar için oyuncak müzesi oldukça ilgi çekici. Kayak tatilinizi çocuğunuz ile yapıyorsanız, kesinlikle ziyaret etmeye değer ‘Toy Museum’ kültür merkezine vakit ayırmalısınız.

Davos genel olarak yürüyüş yapılarak da tamamı gezilebilecek bir kasaba. Dünya’nın en zengin ülkelerinden birisinde bulunan fakat tarihi dokusu hiçbir şekilde zarar görmemiş bu kasabayı gezerken, mutlaka fotoğraf makinenizi de yanınızda bulundurun. Sosyal medya hesaplarınız için harika kareler yakalayacağınızdan eminiz.

Cevap bırakın