Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Kayseri havaalanına sadece 30 kilometre uzaklıkta olan kayak merkezine ulaşım gerçekten çok rahat. Havaalanından, otogardan ve şehir merkezinden kayak merkezine çok farklı yerel ulaşım araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Erciyes Kayak merkezi, Kayseri ilimizin Melikgazi ilçesine bağlıdır.

Toplamda 34 adet pist bulunan kayak merkezindeki pistlerin 11 tanesi acemilere yönelik 4 tanesi ise profesyonel sporculara yönelik olarak tasarlanmıştır. Kalan pistler ise profesyonel olmayan fakat kayak sporlarında tecrübeli olan kişiler için uygundur.

Pistlerin tepesine ulaşım ise belki de ülkemizdeki kayak merkezleri arasında en rahat Erciyes’te sağlanmakta. 13 adet konforlu teleferik ve 3 adet yürüyen bant ile ziyaretçiler bu konuda gerçekten şanslı olduğunu hissedecekler. Teleferikler aynı zamanda ulaşım esnasında size inanılmaz güzel bir manzarayı hediye ediyorlar.

Erciyes Kayak Merkezi Kiralama Fiyatları

Kayak Merkezi Aktiviteleri ve Konaklama İmkanları - Erciyes Kayak Pisti Ulaşım

Ülkemizde halen en uygun kiralama fiyatlarının yapıldığı Erciyes Kayak Merkezi, ekipman ve skipass karı kiralama fiyatları açısından oldukça bütçe dostu. Ekipman fiyatları malum kayak sporlarının kanayan yarası fakat Erciyes işletmesi fahiş fiyatları engellemek adına bir taban sınırı koymuş. Ziyaretçileri koruyan bu kural için yönetimi tebrik etmek gerekiyor.

Ekipman fiyatları çok yüksek olduğu için tabii ki kiralamak çok daha mantıklı. Maksimum 130-150 liraya tüm gereksinimlerinizi Erciyes’te 1 günlüğüne kiralayabilirsiniz. Sık sık kış sporları yapmaya kayak merkezlerine geliyorsanız, kiralama fiyatları bir süre sonra size bir ekipman fiyatına mal olabilir. O açıdan 1 kereliğine bedel ödeyerek ekipmanlarınızı edinmenizi tavsiye ederiz.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Neler Yenir?

Davraz Kayak Merkezi, Tesisleri ve Pistleri - pist genel görünüm

Kayseri mutfağı dillere destan bir kültürdür ve bu yemek kültürünün yansımalarını Erciyes dağının zirvesinde de görebilmek mümkün. Gayet uygun fiyatlara karnınızı doyurabileceğiniz işletmeler bulunuyor. Sucuk ekmek her zaman en favorim olsa da bunun yanında onlarca çeşit sulu ve kuru yemek çeşitleri, leziz pideler ile beraber sizi bekliyor olacak. Belki de en çok acıktıran sporlardan birisi olan kayaktan sonra böyle bir dünyanın içine girmek gerçekten inanılmaz keyifli olabiliyor.

Kayak merkezine şehrin neredeyse her bölgesinden otobüsler ile ulaşabiliyorsunuz. Özel araçları ile gelecek okurlarımız ise Melikgazi tabelalarını takip etmeliler.

Cevap bırakın