Erciyes Kayak Merkezi Özellikleri

Uludağ ve Kartalkaya’ya gitmiş birisi olarak şiddetle önereceğim Erciyes Kayak Merkezi hakkında sizi kısaca bilgilendireceğim. Tamam, elbette Uludağ’daki gece hayatı ve eğlence dozu Kayseri’de yok fakat amacınız gece hayatından çok kayak yapmak ise sayısı bir hayli çok ve çok geniş olan Kayseri Erciyes Kayak Merkezi pistlerinin sizi fazlasıyla tatmin edeceğini söyleyelim. Ben kayak sporları için Erciyes’e gelen bir kayak severin, eğer lokasyon olarak sorunu yoksa tekrar geleceğinden eminim.

Pistlerin bakımı her sabah snowtrucklar ile yapılıyor ve bu sayede her gün tamamen düzeltilmiş pistlerde kayabiliyorsunuz. Snowboard tutkunları için de çok büyük bir alan var ve karın bolluğu da uygun bir altyapı sağlıyor.

Tüm okurlarımıza tavsiyem en az 3 günlük bir kayak tatilinizi Erciyes’e ayırmaları yönünde. Zira bölgede kayılacak çok pist ve tadılacak çok yemek var. 3 günlük bir tatil, koca bir yılın stresini götürüp atacaktır. Tabii ki bütçesi ve zamanı olanlar için 1 haftalık tatil de gayet uygun olacaktır.

Erciyes Kayak Merkezi Gece Hayatı

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Tatilde biraz olsun gece hayatı arayanlar için Erciyes çok mantıklı bir destinasyon değil fakat gece hayatı hiç yok da değil. Yeni açılan otellerin kendi bünyelerinde bulundurdukları bar ve clublarda içkilerinizi içebilir veya arkadaş gruplarınız ile doyasıya eğlenebilirsiniz.

Erciyes’te Neler Yenir?

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Anadolu mutfağının belki de en geniş yemek yelpazesine sahip 5 şehrinden birisi olan Kayseri, elbette muhteşem tatlara sahip. İlk önereceklerim ise kesinlikle mantı ve yağlama olacaktır. Bu arada kar tatillerinin bir vazgeçilmezi olan sucuk ekmeği de yemeği lütfen ihmal etmeyin, kar sporunun sizi yorduğu o anda adeta ilaç gibi geliyor. Bu arada sucuk konusunun altını çizmek isterim zira ekmeğin arasındaki sucuk öyle sıradan bir sucuk değil, sucuğun ana vatanı Kayseri’den çıkmış halis mulis Kayseri sucuğu.

Şehir merkezinden Erciyes Kayak Merkezine ulaşım oldukça rahat, merkezden kalkan halk otobüsleri veya otellerin servisleri ile bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Batı kentlerine uzak olması sebebiyle çok yoğun günlerde dahi otellerde yer bulmakta zorlanmıyorsunuz.

Cevap bırakın