Erciyes Kayak Merkezi Rehberi

İstanbul veya Ankara’da ikamet ediyorsanız sadece 1 saat 10 dakikalık havayolu yolculuğu ile Kayseri’ye ulaşmanız mümkün. Havaalanından ise kayak merkezine direkt olarak giden servisler bulunuyor. Kayseri’nin neredeyse tüm yolları geniş ve bu sayede hiçbir ulaşım sorunu yaşamadan kendinizi bir anda kayak merkezinde bulabiliyorsunuz. Havaalanından kalkan servisler veya şehir merkezinden kalkan Develi dolmuşları sizi 20 dakika içerisinde Erciyes Kayak Merkezi karşınıza çıkacak.

Isıtmalı telesiyejler, rüzgardan korunan liftler ve geniş pistleri ile Erciyes, kayak sporları sevdalıları için adeta bir rüya gibi. Tek dezavantajı olan batı illerine olan uzaklığı da uygun fiyatlı uçak biletleri ile aşıldığı zaman Erciyes Kayak Merkezi’nin en azından ülkemizde rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Pistleri bembeyaz donatan karlar ise dünyada çok az kayak merkezinde bulunan toz kar özelliğine sahip.

Erciyes Kayak Rehberi

Kayak Merkezi Aktiviteleri ve Konaklama İmkanları - Erciyes Kayak Pisti Ulaşım

Erciyes dağı Uludağ veya Köroğlu Dağları gibi ağaçlı bir bölge değil. Volkanik özellikler taşıması sebebiyle neredeyse ot bitmiyor ve bu da devasa ve dümdüz bir kayak alanını size armağan ediyor. Off pist imkanının fazlasıyla bulunduğu Erciyes’te doğal parkurlar oluşmuş durumda.

Develi bölgesinde ise ülkemizin ilk snowboard pisti bulunuyor ve buradaki snowpark sezon boyunca oldukça aktif. Festivallerin de düzenlendiği bölgede, profesyonel snowboard eğitmenlerinden özel ders alabilirsiniz. Fiyatlar diğer kayak merkezlerine göre uygun zira Erciyes’te tavan fiyat uygulaması bulunuyor, herkes kafasına göre fiyat belirleyemiyor.

Muhtemelen görmeden inanmayacaksınız fakat Erciyes Kayak Merkezi’nde uçurtma kayağı için ayrılmış öze bir bölge bulunuyor. Erciyes kayak pistlerinin üzerine böyle ek özellikleri ile Uluslararası arenada da popüler bir kayak merkezi olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Merkeze önümüzdeki yıllarda kar motosikleti pisti, nordik ski pisti, heli ski alanı ve buz pateni pisti de inşa edilecek.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama

Kayak Merkezi Aktiviteleri ve Konaklama İmkanları - Erciyes Kayak Pisti

Erciyes’te size direkt olarak bir otel tavsiye etmeyeceğim zira çok fazla alternatif var. Öncelikle şehir merkezinde mi yoksa tepede mi konaklayacağınıza karar vermelisiniz. Özel aracınız var ise şehir merkezine olan ulaşım çok rahat olduğu için daha uygun fiyatlı şehir otellerinde konaklayabilirsiniz. Bu sayede Kayseri şehrini de gezebilir ve onlarca farklı lezzetini yerinde tadabilirsiniz.

Cevap bırakın