Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım Tavsiyeleri

Kış ayları gelince, evinizde oturmak yerine karın keyfini çıkarmayı düşünüyorsanız doğru yere geldiniz. Geniş ve modern pistleri, lüks otelleri ve uygun fiyatlandırmaları ile Erciyes Kayak Merkezi, size hayalinizdeki kış tatilini yaşatmak için hazır bekliyor.

Uçak seferlerinin sık olması sayesinde, Erciyes’e 1 saat içerisinde ulaşarak keyifli bir hafta sonu veya dolu dolu bir hafta geçirebilirsiniz. Kayseri, üç büyük şehrimizin tamamına da karayolu ile oldukça uzak olduğu için mutlaka havayolunu seçmenizi öneriyoruz. Uçakla ulaşımın çok avantajlı ve düşük maliyetli olduğu Kayseri, buna ek olarak kayak ekipmanları ve otel imkanlarının da ucuz olduğu bir şehir. Toplam maliyeti hesapladığınızda, Erciyes’in Uludağ ve Kartepe gibi popüler kayak merkezlerinden çok daha uygun fiyatlı olduğunu fark edebilirsiniz. O yüzden uçak biletinin maliyeti, sizi şaşırtmamalıdır.

Kayseri ve Erciyes Dağı

Erciyes Kayak Merkezi - Genel

Kayak merkezinin üzerinde bulunduğu heybetli Erciyes Dağı, Kayseri’nin tüm bölgelerinden görülmektedir. Kayseri merkezden, kayak merkezine şehrin yerel ulaşım aracı olan Develi dolmuşları sizi 30 dakika içerisinde ulaştırabiliyor.

Kayseri havaalanından, kayak merkezine ulaşmak ise yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir. Havaalanından araba kiralayabilir veya Develi dolmuşları ile rahatça oteller bölgesine ulaşabilirsiniz. Kayseri’yi gezme gibi bir planınız yok ise boşuna masraf yaparak araç kiralamanıza hiç gerek yok zira Erciyes’e ulaşım zannettiğiniz kadar zor değil. Yollar çok geniş ve kış bakımları sürekli olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta. Develi dolmuşlarının güncel fiyatı ise 6 lira.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Konaklama

Kayak Merkezi Aktiviteleri ve Konaklama İmkanları - Erciyes Kayak Pisti

Konaklama tercihlerinizi, bütçeniz belirleyecektir. Erciyes Kayak Merkezi etrafında 5 yıldızlı otellerden, pansiyonlara kadar onlarca farklı seçenek bulunuyor. Ace Erciyes Otel, sizlere tavsiye edebileceğiniz konforlu ve lüks bir konaklama tesisi. Güler yüzlü personeli, temiz hizmetleri ve lüksün adeta sözlükteki karşılığı olan bu otel, geniş olanaklarına rağmen oldukça uygun fiyatlı. Siz rezervasyonlarınızı erken tarihlerde yaparak, konaklama maliyetlerini daha da düşürebilirsiniz.

Düşük bütçeli misafirler için ise Erciyes’in eteklerinde butik otel ve pansiyonlar da bulunmaktadır. Erciyes’e Yaz aylarında gelen turistler ise kamp alanlarından faydalanabilirler.

Cevap bırakın