Kartalkaya Kayak Aktiviteleri

Bolu ili sınırları içerisinde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi , Köroğlu dağlarının 2200 metre yüksekliğindeki yamaçlarında yer almaktadır. Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken 2. kayak merkezine sahip olan bölge, bu yönü ile kış tatili için en çok tercih edilen destinasyonlardan bir tanesidir.

Ülkemiz için çok değerli olan bu turizm merkezinde yapılabilecek aktiviteleri sıralayalım, böylece tatil planlarınızı çok daha net oluşturabilirsiniz.

Kayak Tatili

Kartalkaya Kayak Merkezi, sadece birkaç pistten oluşan bir merkez değil tam aksine Uluslararası Standartlara sahip modern bir Kış sporları merkezidir. Bu merkezde sadece kayak değil snowboard, kayaklı koşu, alp kayağı, biatlon, kar kayağı, kayakla atlama gibi birçok farklı disiplini deneyimleme imkanı bulabilirsiniz.

Kartal ve Kaya grubu otellerinde bulunan profesyonel kayak eğitmenleri de aynı şekilde sadece kayak sporunda değil, diğer disiplinler üzerinde de eğitim vermektedirler. Kayağa ilk kez başlayacaksanız kayak veya snowboard sporlarından başlamanızı tavsiye ediyoruz. Hız tutkunuz varsa kayağı, akrobatik hareketleri seviyorsanız snowboard’ı tercih edebilirsiniz. Eğlence ve hareket dozu daya yüksek olduğu için snowboard daha çok genç kayakçılar tarafından tercih edilmektedir.

Dağ Sporları

Kartalkaya, ormanlık bir bölgede yer alır ve bu sayede bisiklet sürüşü, safari, trekking ve dağ tırmanışı gibi dağ sporlarının yapılmasına olanak sağlar. Ilıman bir iklime sahip olması sayesinde Kartalkaya’da yılın her günü dağ sporlarını yapabilirsiniz. Özellikle bu sporları da içerisinde bulunduran Kartalkaya turlarını deneyebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve birçok büyük şehirden kalkan bu Kartalkaya Turları sayesinde, tatilinizi daha da uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Kamp ve Piknik Aktiviteleri

Kış aylarında mümkün olsa da daha çok Yaz aylarında gelen konuklar için çok uygun bir aktivite. Kartalkaya’da geniş grupların kamp çadırlarını kurabilmeleri için oluşturulmuş kamp alanları bulunmaktadır. Altyapı imkanlarının da sağlanması sayesinde, burada çok keyifli birkaç gün geçirebilirsiniz.

Piknik yaparken, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzak kalmak istiyorsanız İstanbul veya Ankara’dan günübirlik bir kaçamak yaparak Kartalkaya’ya gelebilirsiniz. Tüm gün boyunca çam ormanlarının arasında ve karşınızdaki dağ manzaraları ile piknik yapmak, size ve ailenize çok iyi gelecek.

Fotoğraf Gezileri

Kartalkaya’nın bitki örtüleri ve ağaç çeşitliliği görülmeye değerdir. Bu görüntüleri görmeye ek olarak tarihe de kazımak istiyorsanız, düzenlenen Fotoğraf Turlarına katılabilirsiniz. Profesyonel rehberler eşliğinde yapılan bu turlar sayesinde, normalde gözünüzden kaçabilecek birçok güzelliği kareleriniz arasına alabileceksiniz.

Kartalkaya’daki Eğlence Aktiviteleri

Kayak merkezlerinin bir geleneği de konserler, festivaller ve turnuvalardır. Özellikle Uludağ ve Kartalkaya çok yoğun yerli ve yabancı turist akınına uğradığı için büyük markaların ilgisini çekmektedir. Bu büyük markaların sponsorluğunda veya otellerin organizasyonları ile yapılan konserler, kayak sezonu boyunca sürmektedir.

Bunlara ek olarak kayak ile bağlantılı Snow Fest, Ice Fest ve Rossi Fest gibi festivaller de geleneksel olarak düzenleniyor. Festivaller bir istisnai durum gerçekleşmedikçe, sömestr tatilinde düzenlenmektedir. Sadece Rossi Fest, mart ayında düzenlenen bir festival. Bu festivaller kapsamında kayak turnuvaları düzenleniyor, ünlü dans grupları ve DJ’ler performanslarını sergiliyor ve barbekü partileri organize ediliyor. Kayak sporları kadar, eğlenmeyi de önemsiyorsanız, tatilinizi mutlaka festival takvimini kontrol ettikten sonra organize etmeye çalışın.

Kartalkaya Turları İle Uygun Fiyatlı Kayak Tatili

Büyük şehirlerden kalkan kayak turları ile Kartalkaya’da günübirlik veya konaklama seçenekli tatillerinizi daha uygun fiyatlara yapabilirsiniz. Kalabalık olarak otellere giriş yapıldığı için otel yönetimleri ile anlaşan tur şirketleri, özellikle pist kullanımı, yeme içme ve özel ders gibi imkanlardan düşük fiyatlar ile faydalanmanızı sağlamaktadırlar.

Cevap bırakın