Kartalkaya Kayak Merkezi Günlükleri

Kış sporlarına meraklı olanların ilk tercihlerinden olan Kartalkaya Kayak Merkezi özellikleri bakımından, elbette birçok avantajı sayesinde tercih sebebi olmaktadır. Öncelikle kayak sporlarının en büyük baş belası olan dondurucu soğuk ve sert rüzgarlar Kartalkaya’da bulunmaz. Zira Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında bulunduğu için merkezin doğal konumu sert rüzgarları keser. Bu sayede sert kuzey rüzgarlarından etkilenmeyen kar taneleri de kayak için verimli bir formda kalırlar, ayrıca kayakçılar da rüzgar olmadığı için çok daha net bir görüşe sahip olurlar.

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri ve Pistleri

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

Kartalkaya Kayak Merkezi özellikleri  arasında önemli bir yer alan, uzunluğu  1.500 metre olan 13 farklı pisti bulunmaktadır. Pist yönetimleri ise kayak merkezini paylaşmış olan Kartal ve Kaya Grup otelleri tarafından işletilmektedir. Sezonun ortasında kar kalınlığının 2 metreye kadar çıktığı Kartalkaya pistlerinde kayak sporlarının her türünü yapma imkanı bulacaksınız. Pistler elbette zorluk seviyelerine göre renklendirilmiştir, en büyük zevki almak için mutlaka kendinize uygun pisti seçmeniz gerekiyor. Yeşil ve Mavi pistler acemi – orta seviyesindeki okurlarımız için uygun olacaktır. Kırmızı pistler zor ve siyah pistler ise çok zor kategoridedir. Eğer yanlışlıkla kendi seviyenizin üzerinde bir piste giden lifte binmişseniz, pistten kayarak inmeye çalışmak yerine geri dönerek doğru piste gidiniz.

Diğer kayak merkezlerinde olmayan buz pateni imkanı da Kartalkaya’da bulunuyor. İhtiyacınız olan tek şey ise paten, pateniniz yoksa endişe etmeyin merkezde patenden diğer tüm ekipmanlara kadar kiralama imkanları bulunuyor. Elbette kiralama fiyatları biraz yüksek daha uygun fiyatlar için dağ yolundaki kayak dükkanlarını tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

Ülkemizin en yüksek 4 nüfuslu ilinin tam ortasında bulunması sebebiyle oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi, İstanbul ve Ankara’ya uçak ile sadece 1 saatlik mesafededir. Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından 1 saat içerisinde Bolu’ya inerek oradan da otobüsler veya servisler imkanı ile merkeze ulaşabilirsiniz. Eğer bütçeniz el veriyorsa havaalanından kiralık araç tutmanızı öneririm, bu tatiliniz boyunca daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Özel aracı ile gelen okurlarımızın tek yapması gereken ise Bolu’ya girdikten sonra her yerde bulunan kayak merkezi tabelalarını takip etmeleri. Bunun yanında mutlaka kar lastiği ve zincir bulundurmayı da unutmayın.

Cevap bırakın