Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Bolu ilimizin güneydoğusunda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi  ulaşım ve konaklama  açısından belki de en şanslı kış sporları merkezlerinden bir tanesidir. Yolları çok nadir kapansa da okurlarımız mutlaka kış lastiği takılı şekilde bölgeye gitmeli ve araçlarında zincir bulundurmalıdırlar. Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi, meşhur Köroğlu dağlarının yamaçları üzerine kurulmuştur. Ilıman bir iklime sahip olması sebebiyle kar kalitesinin yüksek olduğu kayak merkezi, ziyaretçilerine de konforlu bir tatil geçirme imkanı sunmaktadır.

Kayak sezonu Aralık ayında başlayıp Mart ayının son haftasında bitmektedir. Bu süre içerisinde 2 metreyi bulan kar kalınlığı ile doya doya kış sporlarını yapabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım ve Konaklama

Ankara’dan gelecek olan okurlarımızı 190 kilometrelik bir yol beklemekte. İstanbul tabelalarını takip ederek kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Bolu’ya girdiğinizde onlarca farklı tabela sizi buraya yönlendirecektir. İstanbul’dan gelen okurlarımız ise 300 kilometreye yakın bir yolu aşmak zorundalar. Bolu’ya girdikten sonra yine Kartalkaya tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle yolun Bolu’dan sonraki kısmı kartpostallıktır, ülkemizde çok az yerde görebileceğiniz bu muhteşem yol görüntüsünün keyfini çıkarın.

Karayolu haricinde Bolu’ya havayolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kartalkaya tepesine otobüs veya dolmuşlar ile ulaşmak mümkün değil. Dörtdivan ilçe merkezine gelerek buradan otellerin servislerini veya taksileri kullanabilirsiniz. Bu sebeple merkeze mutlaka kendi şahsi aracınız veya kiralık araç ile gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Konaklama

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım ve Konaklama

Kartalkaya Kayak Merkezi ulaşım ve konaklama yönünden  en şanslı kayak merkezlerinden bir tanesidir. Öncelikle tepede 2 farklı otel grubu olması sayesinde tekelcilik gibi bir durum söz konusu değildir. Dorukkaya Otel Grubunun 3, Kartal Otel Grubunun ise 2 farklı oteli ziyaretçilere yılın her döneminde hizmet vermektedir. Toplam yatak kapasitesi 2 binin üzerinde olduğu için de sömestr gibi çok yoğun dönemler haricinde bölgede yer bulmak sorun değildir. Uygun fiyatlar ile konaklamak isteyen okurlarımıza rezervasyonlarını ve uçak biletlerini yaz aylarından organize etmelerini tavsiye ediyoruz.

Tepede bulunan otelin tamamı lüks konseptte olup kayak severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Doğanın içinde ve daha da uygun fiyatlar ile konaklamak isteyen ziyaretçiler ise Sarıalan Yaylasındaki butik otelleri tercih edebilirler. Bu otellerin pistlere 10 kilometre uzaklıkta olduğunu da hatırlatalım.

Cevap bırakın