Kartalkaya Kayak Merkezi ve Bölge Otelleri

Bolu ilimizde bulunan ve Uludağ’dan sonra en popüler kayak merkezi olarak gösterilen Kartalkaya Kayak Merkezi, çeşitli otel alternatifleri ve muhteşem doğası ile her sene yüz binlerce turisti ağırlamaktadır. Kayak sezonunun 4 ay sürmesi ve kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu merkez, bu yönü ile tercih sebebidir. Alp disiplinine sahip olan Köroğlu dağları üzerinde bulunan tesis, profesyonel snowboard pisti ile de ülkemizde bir ilke imza atmıştır.

Kartalkaya Otelleri

Günübirlik Gidilebilecek Kayak Merkezleri - Kartalkaya

Kartepe’nin aksine Kartalkaya Kayak Merkezinde otel sayısı çoktur ve bu da ziyaretçilerin daha rahat yer bulabilmesini ve daha da ucuz konaklama şansı bulmalarını sağlamakta.

Golden Key Kartalkaya

Muhteşem bir görüntüye sahip olan Golden Key Kartalkaya, 12 kilometrelik uzunluğu bulunan pistlere sadece 400-500 metre uzaklıktadır. Otel içerisinde bulunan spa ve kapalı havuzla da kayak dışındaki zamanlarınızda dinlenebilirsiniz. Otel içerisinde kayak ekipmanları kiralanmaktadır.

Grand Kartal Otel

Kartalkaya’nın en meşhur otellerinden olan Grand Kartal Otel, muhteşem dağ manzarası ile sizi karşılayacak. Odaları geniş ve otel içerisinde bir çok imkan da sizi büyüleyecek nitelikte.

Dorukkaya Otel

Şahsen konakladığım ve ziyadesiyle memnun kaldığım konaklama tesisi olan Dorukkaya otel’de 250 oda bulunmaktadır. Bu açıdan bölgenin en büyük otellerinden birisi olan Dorukkaya’da gözlerinizi kamaştıracak orman ve dağ manzarası bulunmaktadır. Otel içerisinde ekipman kiralama imkanı bulunmaktadır. Tek gelenler ve aileler içinde oda çeşitliliği bulunmakta.

Kartalkaya Kayak Merkezi Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - Pist Ulaşım

Kış sezonu çok dar bir zamana geldiği ve özellikle sömestr gibi sadece 15 günlük bir zaman diliminde yüz binlerce insanın kayak merkezlerine akın ettiği için kayak merkezlerindeki otel kapasiteleri çok önemlidir. Pistlere yakın olmak kayak zevkini en az 2 katına çıkaracaktır. Hal böyle olunca Kartaltepe Kayak Merkezi, bu açıdan diğer kayak merkezlerine göre çok avantajlı. Yukarıda saydığımız 3 büyük otel haricinde Kartaltepe Butik Otel, Gazelle Resort Otel ve Kaya Plazzo Ski Mountain otelleri de kayak severlere pistlere çok yakın bir noktada hizmet vermektedir. Uygun fiyatlara konaklamak için rezervasyonlarınızı mutlaka yaz aylarında yapmaya gayret gösteriniz.

Cevap bırakın