Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Kayak Tatili

Yaz tatilinin güneşlenmesinden, sıkıcı ritüellerinden sıkılanlardan mısınız? O zaman size çok heyecanlı bir tatil türünden daha bahsedelim. Elbette biliyorsunuz fakat Türk insanının genelde göz ardı ettiği fakat 1 kere deneyenin ömür boyu bağımlısı olduğu bir spor türüdür Kayak. Ülkemizde dünya çapında muhteşem kayak merkezleri bulunuyor fakat henüz yeterli tanıtımlar yapılabilmiş değil. Türkiye, buna rağmen Uluslararası konseptte modern pistlere sahip. Ülkemizdeki lüks ve donanımlı oteller, kayak severleri özel kayak tatili deneyimine davet ediyor.  

Kış tatili hayallerini kurmaya başladıysanız bunun için en uygun merkezlerden birisi Kartalkaya olacaktır. İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması sebebiyle en gözde merkezlerimiz arasında bulunan Kartalkaya, Bolu ili sınırları içerisinde bulunan Köroğlu Dağlarının yamaçları üzerinde kurulmuştur. Sadece kayak değil aynı zamanda snowboard sporu için de özel pistlere sahip olan merkez bu açıdan da ön plana çıkmaktadır. Bu pistler üzerinde düzenlenen Snowfest, sadece ülkemizde değil yurt dışında da bilinen ve katılım sağlanan bir festivaldir.

Kartalkaya Kayak Tatili

Kartalkaya Kayak Merkezi - Grand Kartal Otel

Çevresi adeta çam ormanları ile bir halı gibi kaplanmış olan Kartalkaya, Batı Karadeniz bölgesinin incisi konumundadır. Kuzey rüzgarlarının Köroğlu Dağları tarafından kesilmesi ve kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaşması bölgeyi kış sporları için çok uygun bir hale getirmiştir. Bolu şehir merkezine sadece 40 kilometre uzaklıkta olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne İstanbul’dan 3, Ankarada’dan ise sadece 2 saatlik kara yolculuğu ile gelmek mümkün. Ayrıca Bolu’da havaalanı olması sayesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı veya Ankara Esenboğa Havalimanından da günde 20’den fazla seferden birini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya Kayak Merkezi - Dorukkaya Otel

Oldukça lüks ve konforlu olan 5 otele sahip Kartalkaya, pistlere uzak olan ekstra 10’dan fazla otele de sahiptir. Fakat pistlere yakın olmak ve lüks konseptten vazgeçmek isteyen okurlarımız ikisi Kartal Otel Grup ve üçü de Dorukkaya Otel Gruplarına sahip olan otellerden birisini tercih etmeliler. Oteller sezonda yüksek fiyatlara sahip olsalar da erken rezervasyon seçeneği ile uygun fiyatlar yakalamak mümkün.

Otellere bağlı 12 pist zorluk derecelerine göre ayrılmıştır. Böylece kendi deneyiminize göre çok kolay, orta, zor, çok zor ve tehlikeli olarak ayrılmış pistlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Otel sakinlerine tüm pistlerden sınırsız faydalanabilecekleri bilet verilmektedir.

Cevap bırakın