Kartalkaya Pistleri ve Telesiyejleri

Bolu ilimizin ve Karadeniz bölgesinin incisi olan Kartalkaya, meşhur Köroğlu dağlarının yamaçlarında ve manzarası ile büyüleyen sık çam ormanlarının arasında kurulmuş müthiş bir turizm cenneti olarak her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Kartalkaya Pistleri ve lüks tesisleriyle de her zaman öne çıkan bir kayak merkezi olmayı başarmıştır. Merkezde bulunan iki otel grubunun kendi alanında liftleri bulunmaktadır. Bu otellerde konaklamanız durumunda otomatik olarak liftlerde bulunan teleskiler için sınırsız geçiş hakkına sahip olan kartı da elde etmiş oluyorsunuz. Kartalkaya Kayak Merkezi’ne günübirlik tatil için gelen okurlarımız ise 5 otelden birinden skipass alarak, konaklama yapmadan da pistlerden faydalanabiliyorlar. Kartalkaya pistleri her seviyeye uygun ve farklı ölçülerde olduğu için   de ayrı bir cazibe merkezi! Biletlerin içinde sucuk ekmek fiyatı da bulunuyor, sucuk ekmeğin 25 lira olduğu bilgisini verelim ki ona göre kendi fiyat hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Kartalkaya Pistleri ve Özellikleri

Kartalkaya Kayak Merkezi - Grand Kartal Otel

Toplam 14 adet pistin bulunduğu Kartalkaya Kayak Merkezi’nde 2 adet çok kolay, 3 adet kolay – orta, 5 adet zor, 3 adet çok zor ve 1 adet de tehlikeli pist bulunmaktadır. Özellikle çok zor ve tehlikeli pistlerde mutlaka profesyonel kayak sporcularının kayması uygundur. Normal veya deneyimli olsanız dahi, bu pistler sizin için bir hayli zorlu olacaktır. Pistlerde takılı kalırsanız endişelenmeyin, Kartalkaya’da sürekli olarak dolaşan güvenlik ekipleri bir süre sonra sizi fark edecektir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Ülkemizin en büyük iki şehrine yakın olduğu için öncelikle o şehirler üzerinden ulaşım seçeneklerini anlatalım. Ankara’dan uzaklığı sadece 200 km olan merkeze, özel aracınız ile İstanbul mevkiini izleyerek ulaşabilirsiniz. Anadolu Otoyolunda bulunan Bolu Doğu bağlantısından çıktıktan sonra D100 istikametine ilerleyin. Bir süre sonra Bolu şehrimizin en popüler turizm merkezinin tabelaları sizi karşılıyor olacak. Aracınızda mutlaka kar lastiği ve zincir bulundurmayı da ihmal etmeyin. Zincirin takılı olmasına gerek yok, aracınızda bulunması yeterli, dağ eteklerine geldiğinizde yolun buzlandığını fark ederseniz kenara çekip zinciri de takabilirsiniz.

İstanbul’dan gelecek okurlarımızı ise 300 kilometreye yakın bir yolculuk bekliyor. Çamlıca bağlantısına kadar ilerledikten sonra yine Anadolu Otoyolu’na bağlanıyoruz. Daha sonra Bolu’ya girişte yine Kayak Merkezinin tabelalarının sizi karşıladığını göreceksiniz.

Bunun yanında özel aracı olmayan okurlarımız için Bolu şehrinin merkezinde, kayak merkezine servis bulunmaktadır. Servis saatlerini öğrenmek için bu servisleri kaldıran merkezdeki otellere telefon açabilirsiniz. Zira döneme göre saatler değişmekte ve bazen servisler tamamen kaldırılmaktadır. Otel önerisi isteyen okurlarımıza ise kendi konakladığım Golden Key otelini gönül rahatlığı ile öneriyorum.

Cevap bırakın