Kartalkaya’da Kayak Ekipmanları Kiralama

İstanbul’dan Kartalkaya’ya TEM otoyolu veya Gölcük Gölü yolunu takip ederek gelmeniz mümkün ancak kullanacağınız kayak ekipmanları  yanınızda yok ise, Gölcük Gölü yolundan geliyorsanız, çok kullanılmayan ve bazen hava şartlarından dolayı da kapanan bir yol olduğu için alternatif kayak dükkanı yol üzerinde bulunmuyor. Bu sebeple kayak ekipmanlarını Kartalkaya’da bulunan otellerden kiralamak zorunda kalacaksınız. Bunun da bir hayli pahalı bir yol olduğunu söyleyelim.

Kartalkaya’ya diğer ulaşım yolu olan TEM otoyolu ise sizi Dörtdivan ilçesine götürecek. Bu ilçe merkezinde birden fazla kayak evi bulunuyor. Bu kayak evlerinde, otellerin kiralama fiyatlarının neredeyse yarısına kayak ekipmanlarının tamamını kiralayabilirsiniz. Kayak Ekipmanları kiralamalarınızı tatil sürenize göre ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Pazarlık yaparak fiyatları daha da düşürebilirsiniz. Ekipmanların aracınıza sığıp sığmadığını da kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Skipass Fiyatları

Kartalkaya Kayak Merkezi - Otel

Ülkemizin en gelişmiş pistlerine sahip olan Kartalkaya’da doyasıya kayak yapmak için elbette skipass edinmeniz gerekiyor. Bu skipasslar sayesinde kayak ve snowboard pistlerinin tamamından faydalanabilirsiniz. Bu kartlar liftler ile pist başlangıcına sizi götürmeye yarar.

Günübirlik gelen ziyaretçiler otellere sadece otopark ve skipass fiyatını ödeyerek, kayak sporlarını yapabilirler. Her gelenin otellerde konaklaması elbette zorunlu değildir. Kartları satın alırken pazarlık yapabilirsiniz, yoğun dönemlerde pek işe yaramasa da normal dönemlerde fiyatları düşük tutuyorlar.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nin en büyük avantajı da pistlerinin diğer kayak merkezleri gibi çok kalabalık olmaması ve uzunluğunun tatmin edici olmasıdır. Pistten piste geçiş sağlayan liftlerin de gerçekten vakit kazandırdığını söyleyelim.

Kartalkaya Kayak Ekipmanları Kiralama

Kayak Ekipmanları

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde özel ders ücretleri 300 lira civarında bulunmakta. Bu fiyat saatlik olduğu için çoğu kişiye yüksek gelecektir fakat kısa zamanda kayak sporunu öğrenip, tatilinizden daha çok zevk alabilirsiniz. Eğer bu ücreti ödemek istemiyorsanız tatil programınızı deneyimli bir arkadaşınız ile ortak zamana denk getiriniz, böylece o arkadaşınız size en azından eğlenebileceğiniz küçük detayları öğretecektir. Hiç kimse yoksa artık en kolay pistlerde tamamen izleme ve deneme yanılma yöntemleri ile öğrenmek kalıyor. Biraz düşüp kalkarak kendinizi eğitebilirsiniz. Biz Golden Key otelinde konakladık, ilk defa gidecek okurlarımıza gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın