Kartalkaya’da Öne Çıkan Kış Aktiviteleri

Batı Karadeniz’de bulunan Kartalkaya, büyük şehirlere olan yakınlığı ile bilinmekte ve tatil yeri olarak özel bir konuma sahiptir. Kış sezonunda kayak yapmak isteyenlerin ve hafta sonlarını keyifli geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir. Oldukça popüler olan bu merkez, Bolu’nun güneydoğusunda yer almaktadır. Kış aktiviteleri ile ünlü merkez, yıl içerisinde 4-5 ay kayak yapılabilen bir bölgedir. Her seviyeye uygun pistleri bulunan Kartalkaya, her yıl düzenli olarak artan ziyaretçi sayısına sahiptir. Bu sebeple en popüler kayak merkezleri arasında yerini almıştır. Hem amatör kayakçılar hem profesyonel sporcular hem de çocuklar için pistlere sahip olan Kartalkaya kayak merkezi konaklamak için lüks otel ve iki binin üzerinde yatak kapasitesiyle tatilcilere keyif alabilecekleri bir ortam hazırlıyor.

Kartalkaya’da Neler Yapılır?

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

Kartalkaya’da hem yazın hem de kışın düzenlenen pek çok faaliyet alanı bulunmaktadır. Kış sezonunda tercih edilen Kartalkaya 13 pist, 2 teşesiyej, 9 teleksisi ile kayak yapmak en önemli aktiviteler arasındadır. Kayak severler için kar kalınlığı istenilen seviyeye geldiğinde dilerseniz kayak dilerseniz snowboard yapabilirsiniz. İlk defa kayak yapacaklar için deneyimli eğitmenler tarafından verilen kayak eğitimini alırsanız bu aktiviteden keyif alabilirsiniz. Bunun dışında Kartalkaya’ya geldiğinizde yine bir rehber eşliğinde dağ yürüyüşü yapabilirsiniz. Eşsiz manzara eşliğinde yapılan bu doğa yürüyüşleri sizi sakinleştirecek ve huzura kavuşturabilecektir. Kartalkaya otelleri eşsiz bir dağ manzarasına sahiptir. Konaklama yapmak istediğiniz herhangi bir otelin manzarasını önüne alarak şömine karşısında sıcak şeyler içerek içinizi ısıtabilirsiniz.

Kartalkaya’nın Doğal Güzellikleri

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

Kartalkaya’ya gelmek istediğinizde yine otellerin misafirleri için düzenlediği pek çok aktivitede aktif rol alabilirsiniz. Akşam yemekleri, partiler, konserler ve toplantılar düzenlenen bu otellerde zamanın nasıl geçtiğini anlamayarak pek çok organizasyonda kendinizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda romantik bir yılbaşı, bembeyaz karların bürüdüğü dağları izleyerek 14 Şubat sevgililer gününü kutlayabilirsiniz. Yeni evlenen çiftlere özel hazırlanan balayı paketlerinden yararlanabilirsiniz. Günü birlik düzenlenen turlara katılarak kışın kayak yazın doğa yürüyüşleri çerisinde bulunarak temiz hava alıp kendinizi yenileyebilirsiniz. En güzel karne hediyesini çocuklarınıza verebilirsiniz. Aynı şekilde şifa dağıtan kaplıcalarını da ziyaret ederek size en uygun otelin sunduğu avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın