Kartepe Kayak Merkezi Kayak Sezonu

Ülkemizde maalesef henüz değeri yeterince bilinmeyen kayak sporu birçok kişi tarafından pahalı spor olarak bilinmektedir. Ülkemizdeki kayak merkezi yöneticileri ve çalışanları ise bu algıyı kırmak için ellerinden geleni yapmaktalar. Kayak sporları gerek doğanın içinde olması gerek ise kendine özel tarzı ile mutlaka herkesin bir kere bile olsa denemesi gereken bir heyecandır. Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a yakınlığı, farklı pistleri ve lüks otelleriyle Türkiye’nin en önde gelen 

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

Kartepe Kayak Merkezi'ne Günü Birlik Turlar

Konum olarak Kocaeli ilimizin sınırları içerisinde olan Kartepe Kayak Merkezi meşhur Sapanca Gölü’ne çok yakın bir konumdadır. Bu bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler genel olarak kayak merkezine gelmeden önce yine Kocaeli’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Maşukiyeyi de ziyaret etmekteler. Araç yolculuğu ile Maşukiye ilçesinden sadece 20 dakika uzaklıkta olan Kartepe Kayak Merkezi aynı zamanda Kocaeli ilinin merkezine de sadece 30 dakikalık uzaklıktadır.

İstanbul’dan bölgeye gelecek okurlarımız ise merkeze direkt olarak gelen servisleri kullanabilirler. Trafiğin olmadığını hesaba katarsak, en fazla 2 saat içerisinde kayak merkezine rahatlıkla ulaşabileceğinizi söyleyelim.

Kartepe Kayak Merkezi Kayak Sezonu

Kartepe Kayak Merkezi'ne Günü Birlik Turlar - Manzara

Yüksekliği 1650 metre olan merkezin kış sezonu ise Aralık ayında başlayıp, Mart ayı başında son bulmaktadır. Kayak sporuna çok uzak olan fakat öğrenmek konusunda hevesli olan kişiler merkezde bulunan profesyonel ve lisanslı eğitmenlerden destek alabilirler. Ortalama ders fiyatı 120 lira olup ders ve öğrenci sayısı arttıkça bu rakam düşmektedir. Bu rakamların her sene yükselebileceğini veya düşebileceğini lütfen hesaba katınız.

Kartepe’ye özel aracınız ile gidiyorsanız mutlaka aracınızın tekerlerinde zincir olmalı. Bu hem sizin güvenliğiniz açısından hem de güvenlik güçlerinin denetimini geçerek merkeze rahatça girmeniz için önemlidir. Yolculuğunuz esnasında yollarda buzlanma olacağı gibi ağır sis ile de karşılaşabilirsiniz. Hiçbir şekilde acele etmeden, en güvenli şekilde seyahatinizi tamamlamaya çalışın.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Kış sezonunda çok ciddi bir turist yoğunluğuna ulaşan bölgedeki otellerde yer bulmak gerçekten zor olmakta. Bu sebeple yaz aylarında yerinizi ayırtarak hem daha uygun fiyatlar ile konaklar hem de sezonun ortasında telaşa kapılıp oda aramazsınız. Green Park Kartepe, bölgedeki tavsiye edebileceğim, nezih ve lüks oteller arasında bulunuyor.

Cevap bırakın