Kartepe Kayak Merkezi Otelleri İmkanları

Kartepe Kayak Merkezi , ülkemizin konaklama imkanları en kısıtlı kış sporları merkezlerinden birisidir. Kartepe çevresinde ve Kocaeli şehir merkezinde çok sayıda otel bulunmasına rağmen, pist üzerinde sadece 1 otel bulunmaktadır. Bu normal zamanlarda sorun çıkarmasa da, hafta sonları ve sömestr gibi yoğun zamanlarda kayak severler için sorun haline gelmektedir. Yoğun talep sonrası piste yakın olan The Green Park Kartepe otelinde yer bulamayan konuklar, Kartepe’nin eteklerindeki butik ve lüks otellere yönelmektedir.

Kartepe’nin eteklerindeki oteller haricinde Maşukiye, Sapanca ve Kocaeli şehir merkezindeki oteller de konaklama alternatifi oluşturmaktadır. Özel aracı olan okurlarımız, Kocaeli şehir merkezindeki otellerde konaklayarak hem uygun fiyatlı bir tatil yapabilir hem de şehrin tüm güzelliklerini daha yakından görebilirler.

Şehir otellerini seçmek fiyat yönünden avantajlı olsa da, pistlere 30 dakika uzaklıkta olmaları kayakçılar için önemli bir dezavantajdır. Bu nedenle Kocaeli ve Maşukiye gibi bölgelerde konaklamak istiyorsanız araç sahibi olmanız veya bir araç kiralamanız gerekecektir. Kocaeli şehir merkezinde, araç kiralama hizmeti alabileceğiniz çok sayıda işletme bulunuyor. Pistlere yakın konumda olmak istiyor ve şehir otellerini tercih etmek istemiyorsanız, mutlaka erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmadan The Green Park Kartepe otelindeki yerinizi ayırmalısınız. Bu sayede sadece 1-2 dakika içerisinde pistlere ulaşmanın keyfini yaşayacaksınız.

Kocaeli Kartepe Otelleri’nde konaklıyor olsanız da, skipass almak için de yine pistlerin tek sorumlusu konumunda olan The Green Park Kartepe oteline başvurmanız gerekecektir. Kayak merkezine sabahın erken saatlerinde giriş yapanlar tam gün, öğleye doğru girenler ise yarım günlük skipass alarak tüm pistlerin tadını doyasıya çıkarabilirler.

En İyi Kocaeli Kartepe Otelleri

Kartepe, muhteşem doğası ile konuklarına huzurlu ve rahat bir tatil imkanı sunmaktadır. Kartepe ve Kocaeli şehir otelleri de genel olarak ormanlık alanların yanında, yürüme parkurları olan konaklama tesisleridir. Otellere yakın konumlarda bulunan balık restoranları ile de, Sapanca Gölü’nden çıkan lezzetli ürünleri tercih edebilirsiniz. Manzaraya doymak ve tatiliniz boyunca muhteşem bir atmosferi solumak için ise Kocaeli Şehir Merkezi yerine Sapanca Gölü Otelleri’ni de tercih edebilirsiniz.

Motali Life Hotel, Yazıcılar Hotel ve Boğaziçi Butik otel, okurlarımıza tavsiye edebileceğimiz uygun fiyatlı ve temiz konaklama tesisleridir.

Kartepe Otellerinin Avantajları

Kayak tatili yapmak için konuk olduğunuz Kartepe, çevresinde butik ve lüks otellerini barındırmaktadır. Doğanın daha da içine girmek isteyenler için ise bölgede Dağ Evleri de bulunuyor. Kocaeli veya Maşukiye’deki otellerde konaklayarak, bölgenin tüm tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı yakalıyorsunuz. Her ne kadar pistlere uzak olmanın dezavantajını yaşasanız da, Maşukiye ve Sapanca Gölü’ne her an yakın olmanın da önemli bir artı olduğunu unutmayalım. Ayrıca Kocaeli şehir merkezindeki büyük alışveriş merkezleri de daima ayağınızın altında olacaktır.

Kocaeli’nin yöresel lezzet ve ürünler ile dolu harika köyleri bulunuyor. Bu köylere gidere alışveriş yapabilir veya otantik ortamlarında fotoğraflar çekerek sosyal medya hesaplarınızı içerik yönünden daha zengin hale getirebilirsiniz.

Kocaeli Kartepe Otelleri’nin havaalanı transfer, otogar transfer, manzaralı oda, kayak ekipman kiralama, kayak turu ve kayak eğitimi, kayak merkezine ulaşım, safari, paintball gibi onlarca farklı hizmeti bulunmaktadır.

Kartepe’de Uygun Fiyatlı Tatil Yapmak

Kartepe ve Kocaeli butik otellerini tercih ederek ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Bu oteller her ne kadar sizlere 5 yıldızlı otellerin sunduğu lüks hizmetleri vermese de, özellikle kalabalık konaklamalarda önemli bir fiyat avantajı sunmaktadır.

Bu sayede sömestr veya yılbaşı gibi ortak tatillerde, uygun fiyatlara tatil yaparak eğlenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Cevap bırakın