Kartepe Kayak Merkezi ve Öne Çıkan Özellikleri

İstanbul’a en yakın kayak merkezi olması sayesinde, oldukça yüksek bir potansiyele sahip Kartepe Kayak Merkezi 1.500 metre yüksekliğinde kurulmuş durumda. Kartepe, Uludağ gibi diğer merkezlerimize göre daha düşük bir yüksekliğe sahip olduğu için kış sezonu da kısa sürmekte. Aralık ayında başlayan kış sezonu Martın ilk haftasında son buluyor. Yakın olmasından dolayı özellikle günübirlik kayak tatilleri için çok uygun olan merkeze TEM otoyolu ile rahatlıkla ulaşılabiliyor. TEM otoyolundaki İzmit-Doğu gişelerinden çıkarak, Kartepe tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Maşukiye Köyü

Maşukiye - Kahvaltı

Kayak merkezine uğramadan önce mutlaka Maşukiye gezisi yapmanızı da tavsiye ederiz. Zira Maşukiye yolunuzun üstü ve oradan sonra 20 dakikalık bir yolculuk ile kayak merkezinde oluyorsunuz. Burada Maşukiye’nin detaylarına girmeyeceğim fakat büyüleyici bir doğal güzellik olduğuna emin olabilirsiniz. 

Kartepe’ye gidiş yolu çok çetrefilli olmasına rağmen Kocaeli Belediyesi ekipleri neredeyse 7/24 yolları temizliyorlar. Aracınızda mutlaka kar lastiği ve zincir takılı olduğundan emin olun. Bunun yanında Kartepe yolları genelde sisli oluyor, özellikle acemi sürücülerin 10 kat daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

Kartepe Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi’ndeki tüm pistlerin yapımını Green Park Kartepe oteli üstlenmiş ve konaklama ihtiyacı da bu otel ile gideriliyor. Otelde konaklamak istemeyenler, 20 liralık otopark ücretini ödeyerek günübirlik girebilirler.

Skipass Ücretleri

Kartepe Kayak Merkezi’nde kayabilmek için Green Park Kartepe otelinden skipass kartları almanız gerekiyor. Bu sistem depozitolu olup aynı zamanda değişken fiyatlar içermektedir. Fiyatlar her sene değiştiği için güncel fiyatları, oteli arayarak öğrenebilirsiniz. Kartepe’de 4 ana pist bulunmaktadır.

Kartepe Kayak Ekipmanları

Kartepe Kayak Merkezi'ne Günü Birlik Turlar

Eğer kendi kayak takımınız yok ise otelden veya yol kenarındaki dükkanlardan kayak ekipmanlarını kiralayabilirsiniz. Fiyatların biraz yüksek olduğunu söyleyelim. Ayrıca daha ucuz fiyatlara kiralamak için yolunuzun üstünde bulunan Maşukiye köyünden de ekipman kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Kartepe’ye her gelenin kayma zorunluluğu elbette yoktur. Sevdikleriniz kayak sporunu yaparken siz de eşsiz manzaranın ve tertemiz oksijenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu manzaranın eşliğinde hizmet sunan bir çok restoran ve cafe, Kartepe’de hizmet vermektedir.

Cevap bırakın