Kartepe’de Kahvaltı Keyfi Bir Başka!

Doğal güzellikleri olan her yerde kahvaltı keyfi bir başka oluyor. Kartepe Kayak Merkezi’nin bulunduğu bölge, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de meşhur. Çeşitli ağaçların ve zengin bir bitki örtüsünün bulunduğu Kartepe’ye, sadece kahvaltı yapmak için bile İstanbul ve çevre illerden binlerce ziyaretçi akın ediyor. Hafta sonları çok kalabalık olduğu için kayak tatili ve kahvaltı imkanları için mutlaka hafta içini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kayak tatili yapıyorsanız, kahvaltının sizin için önemi bir ayrı olacak. Zira kayak sporları vücudu gerçekten yoran ve kalori isteyen sporlardır. Oteller de bunu çok iyi bildikleri için kayak severleri çok zengin bir kahvaltı menüsü ile karşılarlar. Kahvaltınızı yaptıktan sonra ise sıcacık çay, çok şeye bedel olacaktır.

The Green Park Kartepe oteli, pistler bölgesinin tek oteli olsa da kahvaltı yapabileceğiniz çok farklı mekanlar bulunuyor. Lapa lapa yağan karın altında yöresel lezzetleri tatmaya ve sıcacık çayınızı yudumlamaya hazır olun.

Maşukiye’de Kahvaltı Keyfi

Maşukiye - Kahvaltı

Kartepe Kayak Merkezi’ne gidenler bilirler, yol üzerinde Maşukiye beldesi bulunmaktadır. Önceleri köy olan Maşukiye köyü, aşıklar köyü olarak da bilinir. Maşukiye, en az Kartepe kadar güzel ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir bölge. Yeri gelmişken belirtelim, Maşukiye’de bulunan kayak dükkanlarından uygun fiyatlara kayak ekipmanları kiralayabilirsiniz.

Maşukiye’deki serpme kahvaltılardaki organik ürünler ise saymakla bitmiyor. Dere manzarası ile beraber tüketebileceğiniz bu ürünlerden sadece bazıları ise şunlar; Kiremitte sucuk, ev acıkası, köy peynirleri, kızarmış ekmekler, kaşarlı mantar, kavurma, kaymak, köy biberi, menemen, mıhlama, patates tava, pekmez, tahin, söğüş, bal, tereyağı. Bunlar haricinde de kahvaltılarda yöresel ve organik lezzetler bulunuyor. Ürünlerin organikliği ve ortamın doğallığı, size hayatınızdaki en güzel kahvaltılardan birisini sunmuş olacak. Kartepe’de kahvaltı yapmanın en az kayak merkezinde eğlenmek kadar eğlenceli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe-İstanbul Arası Mesafe - Pistler

Maşukiye haricinde Kartepe Kayak Merkezi’ne doğru gittiğiniz yolda da çok farklı mekanlar bulunuyor. Buralarda da kontak kapatarak, aileniz ile serpme kahvaltının keyfini çıkarabilirsiniz. Özel aracı bulunan okurlarımız, otele kahvaltı parası vermek yerine haftanın her gününde farklı mekanlarda kahvaltı yapabilirler.

Cevap bırakın