Kış Tatili İçin Uludağ Kayak Merkezi

Yaz tatili için olmasa da sömestr tatili için Uludağ Kayak Merkezinden daha iyi bir lokasyon düşünemiyorum. Özellikle çocuklarınız ile gideceğiniz bu tatilin unutulmaz anılarınızın arasına gireceğine emin olabilirsiniz. Ülkemizin tartışmasız en iyi kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi, her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamakta. Özellikle sömestr döneminde çok fazla talep olduğu için otellerde yer bulmak da bir o kadar zor.

Çok kalabalık olsa da, yapısı ve pistlerinin uzunluğu sebebiyle Uludağ, daima tercih edilen bir bölge olacak. Havasının temizliği ve doğal ortamının bozulmamış olması da, her sene gitseniz dahi sıkılmayacağınız bir tatil fırsatını size sunuyor. Avrupa’nın en popüler 10 kayak merkezi içerisinde bulunan bölge, ülkemiz açısından da muhteşem bir turizm potansiyelini ortaya çıkarmakta. Kış aylarının sonunda veya başlangıcında gitmeye karar verdiğinizde, eğer kış sporlarını amatör veya profesyonel olarak yapmak istiyorsanız mutlaka kar kalınlığını online web sitelerinden kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Uludağ Kayak Merkezi Otelleri

Kayak Merkezleri Kar Yoğunluğu - Otel

Uludağ, sadece bir kayak merkezi olarak değil aynı zamanda bir turizm alanı olarak eğlence fırsatlarını da sunuyor. Onlarca eğlenceli sporun yanında gece hayatı da oldukça hareketli olan bölgede, sabah kayak sporlarını yaparken akşam saatlerinde de doyasıya eğlenebilirsiniz. Hatta bir çok turist, hiç kayak yapmamasına rağmen güzel bir kış tatili geçirmek, manzaraların tadını çıkarmak ve Bursa lezzetlerini tatmak için bölgeye akın ediyor.

Konaklama ihtiyacı elbette bir sorun zira özellikle tatil dönemlerinde Uludağ Kayak Merkezi, ülkemizin en kalabalık lokasyonlarından birisi haline geliyor. Kısaca özetlemek gerekirse yaz mevsiminde Antalya nasıl oluyorsa, Kış mevsimlerinde de Uludağ o kadar kalabalık oluyor. Oteldeki yerinizi bu sebeple yaz aylarından ayırmanızı tavsiye ederiz. Otel olarak Le Chalet Yazici otelini özellikle tavsiye ediyoruz. Lüks klasmanda olmasına rağmen çok uygun fiyatlar ile müşterilerini ağırlayan otel, sizi asla pişman etmeyecek bir hizmet kalitesine sahip.

Uludağ Kayak Merkezi Ulaşım

Çocuklu Ailelere Uygun Kayak Merkezleri ve Pistleri - uludağ kayak merkezi

Kayak merkezine teleferik ile ulaşmak isterseniz sadece 20 lira ödemeniz yeterli  oluyor, bunun yanında bölgeye dolmuş ve otobüs imkanları da ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın