Palandöken’nde Kış Olimpiyatları

Kış Olimpiyatları organizasyonuna ev sahipliği yaptıktan sonra Türkiye ve Dünya çapında çok daha tanınır hale gelen Palandöken Kayak Merkezi , doğuda olması ve nüfus avantajı olmamasına rağmen ülkemizin en çok tercih edilen Kış sporları merkezlerinden birisi olmayı başarmıştır. İstanbul’dan, Erzurum’a günlük uçak seferlerinin olması, Batıdaki Uludağ ve Kartepe gibi pahalı kayak merkezleri yerine, kayak severlerin Palandöken’i tercih etmelerini sağlamaktadır.

İndirimli olarak uçak bileti almanız durumunda, Erzurum’a hem daha kısa bir sürede ulaşabiliyor hem de çok daha az ulaşım maliyetine girmiş oluyorsunuz. O neden tıpkı otel rezervasyonlarınız gibi uçak biletlerinizi de çok erken tarihlerde rezerve ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Otobüs ile ulaşım ise şimdilik aklınızda dahi olmasın zira 1 güne yakın sürmekte.

Palandöken’de Konaklama

Kış Olimpiyatlarının

Kayak pistlerine yakın konumda Dedeman gibi birçok ünlü otel zincirinin lüks konaklama tesisleri bulunuyor. Rahat bir kayak tatili için pistlere yakın konaklamak oldukça önemli. 6 ay gibi çok uzun süren kayak sezonuna sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, konaklama fiyatları düşünüldüğünde, Türkiye’nin bu alandaki en avantajlı bölgelerinden birisi.

Palandöken Pistleri

Kış Olimpiyatlarının

Kayak merkezinde her seviyeden sporcuya ve hatta çocuklara dahi özel pistler bulunmakta. Kaymayı hiçbir şekilde beceremeyenler veya bir şekilde bu spordan çekinenler için kızakla kayma imkanı da bulunuyor. Kızağı da hiç küçümsemeyin, en az kayak ve snowboard kadar zevkli olduğuna emin olabilirsiniz.

Kayak tecrübeniz yok ise size müjdemiz var, Palandöken Kayak Merkezi’nde özel ders fiyatları çok uygun. Toplamda 500 lira gibi düşük bir maliyete, spora başlamanız için rahatlıkla yetecek kadar bilgiyi öğrenebiliyorsunuz. Özel derslerde sadece teknik ve teori değil aynı zamanda pratik de yapılmaktadır. Bu sayede normalde aylar sonra keşfedeceğiniz hatalarınızı, eğitmen sayesinde 1-2 dakikada düzeltebiliyorsunuz.

Kaymak için ekipmanınız yok ise merkezde bulunan kayak dükkanında, tüm gereksinimlerinizi giderebilirsiniz. Fiyatlar çok uygun, toplamda 100-150 lira arasında kaymak için gerekecek tüm ekipman ve kıyafetleri kiralayabilirsiniz. Süre uzadıkça, günlük ortalama kiralama maliyeti de düşmektedir.

Tüm gün kayıp, yorulduktan sonra otelinize çekilip şömine başında veya SPA merkezlerinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Cevap bırakın