Profesyonel Kayakçıların Adresi Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye’nin ilk Kayak merkezlerinden biri olan ve mesafe olarak çoğu kente yakınlığı ile bilinen Kartalkaya, Bolu ilinin eşine rastlanılmayan kayak merkezilerini bünyesinde barındıran bir yerleşim yeridir. Kartalkaya, genel olarak her sezonda tatilcileri olan ve şehrin yoğunluğundan şikayet eden yerli ve yabancı misafirleri ağırlar. Bu önemli merkez, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan doğası ve Kartalkaya Kayak Merkezi ile profesyonel kayak yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Tarihi ve kültürel dokusunu ayrıca kar kalınlığının yoğun olduğu zorlu pistleriyle profesyonel kayakçıları kendine hayran bırakmaktadır. İster grup halinde isterseniz ailenizle geleceğiniz bu yer asla pişman olmayacağınız dopdolu günler geçirmenize imkan tanımaktadır. Yine kendi aracınızda, araç kiralama acentelerinden kiralayabileceğiniz araçla ya da otobüslerle rahatlıkla ulaşabileceğiniz Kartalkaya tatil yapmak isteyenlerin tercih edebileceği nezih ortamlardan bir tanesi olarak kaliteli hizmetleriyle müşterilerini memnun etmektedir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Günübirlik Gidilebilecek Kayak Merkezleri - Kartalkaya

2000 metre yükseklikte heybetli görüntüsüyle profesyonel kayakçıları kendine hayran bırakan Kartalkaya, aynı zamanda zorlu parkurlarında Kayak yaparken gece de eğlencenin doyasıya yaşandığı yerler arasındadır.  Kartalkaya adından da anlaşılacağı üzere, kartalları mesken tuttuğu yerler arasında kar keyfi yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Ancak tatil yapmak isteyenlerin dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Keyfini çıkarabileceğiniz zorlu maratonlarda profesyonel kayakçıları başarıyla ağırlarken, ilk kez kayacak kişiler için tehlikeli olduğundan dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple kaliteli hizmet sunan konaklama merkezlerinden koruyucu kıyafet kiralayarak kaza ve yaralanmalara karşıönlem almalısınız. Yine yoğun kar yağışı yaşandığı dönemlerde profesyonel kayakçıları yerinde tutamayan Kartalkaya son derece riskli pistleriyle kayak serüvenine devam etmektedir.

Hafta Sonlarınızı Profesyonel Kayak Yaparak Geçirin

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

Kayaklı koşu,  skiboarding, serbest sitil, kızak, kar motoru ve snowboard yapılması uygun olan Kartalkaya yaz aylarında ise doğa yürüyüşü, binicilik, kuş gözlemciliği, dağ bisikleti, yamaç paraşütü gibi etkinliklerde başarıyla sürdürmektedir. Merkezden kalkan dolmuşlarla gerçekleşen ulaşım olanaklarından faydalanarak hafta sonlarınızı keyifli hale dönüştürebilirsiniz. Pek çok konaklama seçeneğinin bulunduğu bu yerde şehre en yakın Kartalkaya otelleri arasından herhangi birisini seçerek konaklama yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın