Uludağ Kayak Merkezi Avantajları

Türkiye’nin ilk kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. 2543 metre yükseklikteki Uludağ’da 13 ana pist ve 15 mekanik tesis bulunuyor. Uludağ’da kayak sezonu kış kış mevsimiyle birlikte başlamaktadır. İlk kez kayak yapacak olanlar için ayrılmış pistlerde kayak eğitmenleri sürekli ders vermektedir. Orta derecede ve usta kayak sporcuları için de özel pistlerin bulunduğu Uludağ’da geniş bir alan kayak sporcularını bekliyor. 36 adet konaklama tesisinin bulunduğu Uludağ’da kayak yapmak için öncelikle iyi bir yerde kalmanız gerekir. İlk kez kayak yapıyorsanız grup derslerine katılabilir ay da özel kayak kursu alabilirsiniz. Elbette kayağa başlamadan önce kayak sporu için gerekli kıyafet ve ekipmanları edinmeniz gerekir. İsterseniz kendinize en uygun kayak takımını satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Uludağ’da Kayak Yapmanın Keyfine Varın

Kartepe-İstanbul Arası Mesafe - Pistler

Uludağ çok gelişmiş ve donanımlı bir kayak merkezi olduğundan burada kayak yapmak büyük bir keyif verir. Uludağ kayak merkezinde kayak yapabilmeniz için öncelikle tüm kıyafet ve ekipmanlarınızı tamamlayınız. Bedeninize uygun, kayak için özel tasarlanmış kıyafet ve ekipmanları edinerek kayak maceranıza başlayabilirsiniz. Sonrasında isterseniz yalnız isterseniz grup olarak kayak dersleri almanız gerekir. Zira hiç bilmeyen bir insanın kayak sporu yapması zordur. Eğer daha önce kayak sporu yapmış veya zaten kayak sporcusuysanız elbette işiniz çok daha kolay olacaktır. Uludağ’ın kar kaplı dağlarında kaymanın ve özgürlüğün tadını çıkartabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’nin Avantajları

İkinci El Kayak Malzemeleri - Teleferik

Uludağ kayak merkezinin en büyük avantajı büyük bir merkez olması ve her türlü imkânı bulabileceğiniz bir yer olmasıdır. Örneğin kayak kıyafetleriniz yoksa Uludağ’da satın alabilecek ya da kiralayabilecek tüm imkânlar mevcuttur. Birbirinden güzel konaklama mekânlarından birini seçerek kayak sporunu kış tatiline çevirerek bembeyaz karlar içinde bir tatil yapabilirsiniz. İstanbul’a yakın olması da Uludağ’ın büyük bir avantajıdır. İstanbul’un stresli yaşamından sıkıldıysanız Uludağ turu ile hafta sonu için bile Uludağ’a gelerek kayak sporu yapabilirsiniz. Uludağ kayak merkezinde beyazlar içinde huzurlu bir tatil yapabilir, kayak sporu ile özgürlüğün tadını çıkarabilmeniz için aklınıza gelebilecek tüm imkanlar vardır.

Cevap bırakın