Uludağ Kayak Merkezi Eğlence Mekanları

Bursa şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan Uludağ Kayak Merkezi , İstanbul’a 240 kilometre ve Ankara’ya da 380 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca İzmir’e de sadece 330 kilometre uzaklıkta olması, Uludağ’ın neden bu kadar çok ziyaretçi çekebildiğini açıklar niteliktedir. 3 büyük şehrimizin arasında bulunan ve 4. büyük şehrin sınırları içerisinde bulunan Uludağ’a ulaşım ise oldukça rahat. Bursa Merkez’e geldikten sonra tek yapmanız gereken dünyanın en uzun teleferik hattını kullanarak Uludağ’ın zirvesine çıkmak.

Özel aracı ile zirveye tırmanmak isteyen okurlarımızın kar lastiği konusunda dikkatli olmalarını öneriyoruz. Ayrıca hava şartlarının kötülediği durumlarda, kar lastikleri dahi yeterli olamayabiliyor. O nedenle mutlaka aracınızda kaliteli ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir zincir de bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Uludağ Kayak Merkezi’ndeki Konaklama Tesisleri

Uludağ, diğer kayak merkezlerinden farklı olarak iki bölgeye ayrılmaktadır. Kayak merkezi kurulduğunda sadece bugün birinci bölge olarak adlandırılan oteller bölgesi bulunuyordu fakat yoğun talep sonrasında ikinci bölgenin de kurulumu gerçekleşti.

Uludağ 1. Bölge: Uludağ’ın meşhur gece hayatının döndüğü bölgedir. Bu bölgeye sadece kayak yapmak için değil aynı zamanda eğlenmek için Uludağ’a gelen konuklar yoğun talep göstermektedir. Konserlerin ve DJ performanslarının büyük bölümü birinci bölgede bulunuyor.

Uludağ 2. Bölge: Modern ve lüks otellerden oluşan ikinci bölge ise daha sessiz ve huzurlu. Zorlu pistlere yakın olması nedeni ile profesyonel kayakçıların ilgisini çeken bölge de gece hayatı için küçük alternatifler de bulabilirsiniz.

İki bölgede de otellerin büyük bölümü konuklara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunmaktadır. Açık büfe olan bu yemekler ile pistlerde kaybettiğiniz kalorileri hızlıca yerine koyabilirsiniz.

Erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak Monte Baia Otel’inden yer ayırmanızı öneriyoruz. Kayak yapmasanız dahi odalarındaki muhteşem manzara sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tesiste şömine ve SPA merkezi gibi olanaklar da bulunuyor.

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Uludağ’da toplamda 20 adet pist bulunuyor ve bu pistlerden her seviyedeki kayak sever faydalanabiliyor. Kuşaklı ve Beden Terbiyesi pistleri, profesyonel kayak severleri tatmin edecek seviyede. Meşhur Maden pisti ise orta derecedeki kayak sporcularına hitap ediyor. Bunlara ek olarak acemiler ve eğitim alanlar için de düşük eğimli kayak pistleri bulunmaktadır.

Uludağ’ın en uzun pisti ise Tutyeli Pistidir. Bu pistin uzunluğu 2750 metre ve size uzun süreli, kesintisiz bir kayak yapma imkanı sunuyor.

Konaklama yapmanız durumunda, skipass için ayrı bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Ayrıca Uludağ, 2013 yılından beri otellerin yaptığı anlaşma sayesinde tek bir skipass ile tüm pistlerden kayma olanağı sunuyor. Bu sayede otelinizden ücretsiz aldığınız skipass kartı ile neredeyse tüm pistlerden faydalanabiliyorsunuz. Otelinizden yer ayırtmadan önce skipass kartının ücretsiz olup olmadığı konusunda teyit almayı ihmal etmeyiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Gece Hayatı

Gece hayatının, Uludağ Kayak Merkezi’nin Türkiye’deki en çok tercih edilen kayak merkezi olmasındaki etkisi büyüktür. Tüm gün kayak yaptıktan sonra birazda eğlenmek isteyen konuklar, otellerin organize ettiği konsept partilerde veya kayak merkezinin genelinde düzenlenen konserlerde doyasıya eğlenebiliyorlar.

Gece hayatının en hareketli olduğu dönem ise doğal olarak sömestr tatili. Bu dönemde konserler, DJ performansları ve konuklarında katılım sağlayabildiği eğlenceli yarışmalarda artış gözlemleniyor.

Uludağ’ın hiç değişmeyen yönü ise maalesef pahalı fiyatları. Skipass, konaklama, ekipman ve kayak kıyafeti kiralama, özel ders, yeme içme ve eğlence olanakları bir bütün halinde düşünüldüğü zaman Uludağ Kayak Merkezi en pahalı kayak merkezlerimizden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevap bırakın