Uludağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerler

Kış turizmi açısından en verimli toprağımız olan Uludağ, üzerinde Türkiye’nin en kapsamlı kayak merkezini barındırmaktadır. Bölgenin genel yapısı dağlık olup bu sebeple her türlü kayak sporu için çok elverişli bir alan sunmaktadır. Dünya genelinde de oldukça popüler pistlere sahip olan Uludağ Kayak Merkezi, bu sayede Bursa şehri için de çok önemli bir turizm merkezi haline gelmiştir.

İş hayatının stresinden kurtulmak ve doğanın adeta merkezinde güzel bir tatil yapmak için her sene milyondan fazla yerli ve yabancı turist bölgeye akın etmektedir. Bursa Uludağ Kayak Merkezi sadece kış aylarında değil yaz aylarında da bölgenin adeta bir doğal cennet olması sebebiyle, yaz aylarında da hatırı sayılır turist çekmektedir. Bursa merkeze sadece 40 kilometre uzaklıkta olan merkez, 3 büyük şehrin tam ortasında olması sayesinde de turistler için çok avantajlı bir konumdadır. Tabii ki bu kadar avantajlı olması ve kayak turizmi açısından uygun olması onu özellikle sezonlarda tamamen doldurmakta ve merkez etrafındaki otellerde yer bulmak imkansız hale gelmektedir.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Otelleri

Çocuklu Ailelere Uygun Kayak Merkezleri ve Pistleri - uludağ kayak pisti

Ülkemizdeki kayak turizminin merkezi olarak görülen Uludağ, erken rezervasyon yolu ile uygun fiyatlara konaklayabileceğiniz bir bölge. Sezonda kayak tatili yapmak istiyorsanız mutlaka yaz aylarında rezervasyonunuzu yapmanızı öneriyoruz. Otel olarak eğer henüz bir karara varmamış iseniz Le Chalet Yazici otelini tavsiye ederim. Lüks, güler yüzlü personele sahip, yemekleri harika olan ve kış turizmine uygun olarak tasarlanmış bir otel.

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Çocuklu Ailelere Uygun Kayak Merkezleri ve Pistleri - uludağ kayak merkezi

Şahsi aracınız ile Uludağ Kayak Merkezi’ne gelmek oldukça kolay. Şehrin en önemli turizm merkezi olduğu için neredeyse her ana cadde de bölgeye sizi ulaştıracak tabelalar mevcut. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi ülkemizin en büyük şehirlerinden ulaşım yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. Bu da bölgenin turizm potansiyeline inanılmaz derecede olumlu etki yapmaktadır.

Bursa şehir merkezinde bulunan teleferik ile kayak merkezine sadece 22 dakikada ulaşabilirsiniz. Dünyanın en uzun teleferik hattına sahip olan kayak merkezinde, bu rahat ulaşımın bedeli ise sadece 20 lira.

Cevap bırakın