Uludağ’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Kış ayları gelince herkesin tatil hayallerini süsleyen yerlerin başında hiç şüphesiz ki Uludağ yer alıyor. Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezine sahip olması sebebiyle yoğun talep gören Uludağ, kayak sezonu boyunca neredeyse tamamen dolmaktadır. Bu da kayak tatilini Uludağ’da geçirmek isteyen kayak severlerin, erken rezervasyon yapmalarını zorunlu hale getirmektedir. Aksi takdirde çok yüksek fiyatlar ile karşılaşabileceğiniz gibi, yer bulma sorunu yaşamanız da muhtemeldir.

Bursa Uludağ Otelleri, şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kayak merkezine ulaşım, ülkemizdeki diğer kayak merkezleri ile karşılaştırıldığında oldukça rahattır. Yollar karayolları ekipleri tarafından sürekli temizleniyor olsa da, özel aracı ile gelen konukların mutlaka kar lastiği takılı şekilde seyahat etmeleri gerekir. Kötü hava şartlarına karşı aracınızda zincir de bulundurmayı kesinlikle unutmayın. Uludağ yaygın olan görüşün aksine sadece kayak merkezlerinden ibaret bir bölge değildir, yaylaları, şelaleleri ve milli park bölgesi ile her mevsimde görülmeye değer onlarca doğal güzelliği bulunmaktadır.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ'da gezilecek yerler - Uludağ Milli Parkı

Yılın her zamanında gezebileceğiniz muhteşem manzaralara ve yürüyüş alanlarına sahip olan Uludağ Milli Parkı, Marmara bölgesinin en güzel kamp alanlarından birisidir. Milli Park bölgesine özel aracınız ile gelebilir veya Bursa şehir merkezinden kalkan teleferikleri kullanabilirsiniz. Özel aracı ile gelen konukların araçlarını bırakabilecekleri park alanları bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerin karmaşasından sıkılanlar, burada yapacaklar 2-3 günlük kamplar ile adeta zihinlerini yenileyeceklerdir.

Bakacak Tepesi

Özellikle Kış aylarında mutlaka görülmesi gereken manzarası sebebiyle tercih edilen tepeye gelmişken şarabınızı da getirmeyi unutmayın. Sıcak şarabınızı yudumlarken, karşınızda eski Osmanlı başkenti Bursa manzarasını izlemek oldukça keyifli.

Bursa Şelaleleri

Uludağ'da gezilecek yerler - Şelaleler

Bakacak tepesini ziyaret ettikten sonra veya tepeye çıkmadan önce mutlaka Softaboğan Şelalesini de görmenizi tavsiye ediyoruz. Bursa’nın en dikkat çekici doğal güzelliklerinden birisidir. Gelmişken anılarınızı unutulmaz kılmak adına sevdikleriniz ile şelale altında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin. Bursa’nın Uludağ bölgesindeki diğer bir şelalesi de Saitabat Şelalesidir. Şelalenin şırıltısı ve harika görüntüsünün yanında aileniz ile beraber tüm gün sürecek keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Şelaleler yılın her mevsiminde akmaktadır.

Cevap bırakın