Yeni Yılda Kartepe Kayak Pisti Ücretleri

Kış aylarında tatil içerikli en güzel aktivitelerin başında hiç şüphesiz ki kayak sporu gelmektedir. İstanbul’a yakın olması ve modern pistlere sahip olması nedeni ile Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye’nin en çok tercih edilen Kış sporları merkezlerinden bir tanesidir.

Özellikle hafta sonu kaçamağı ve günübirlik tatiller için çok uygun olan merkez, her seviyeden kayak severlere hitap eden pistleri sayesinde de çok keyifli bir spor yapma imkanı sunmaktadır. Aralık ayında kayak sezonu başlayan Kartepe’de kayak aktiviteleri Mart ayının sonuna kadar sürebilmektedir.

Elbette her yıl sezonların dönem dilimi farklı olabilir. Bu sebeple yola çıkmadan önce mutlaka meteorolojinin sitesinden kar kalınlıklarına göz atın veya pistlerin net durumunu öğrenmek için pistlerin tek işletmecisi olan Green Park Kartepe Resort otelini arayın.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe, ulaşımı çok rahat olan bir kayak merkezi değil. Özel aracınız yok ise, ulaşım sağlamak bazen sadece taksiler ile mümkün olabiliyor. Bölgeye toplu ulaşım ile gitmenin hiçbir yolu bulunmamakta. Toplu ulaşım ile ancak Kartepe’nin eteklerine kadar gelebiliyorsunuz, ondan sonrasını ise taksiler ile gitmeniz gerekecek.

Bu kadar maliyete girmek yerine, aracınız yok ise araç kiralamanızı tavsiye ederim. Bu özellikle Maşukiye’den ekipman kiralamanıza da olanak vereceği için karlı çıkmanız muhtemel.

Özel aracı olan okurlarımız, İstanbul’dan çok erken saatlerde yola çıkarak 1 veya 1.5 saat içerisinde Kartepe’de olabilirler. Maşukiye sonrasında yolların kaygan olması muhtemeldir. Aracınızda kış lastiği zaten takılı olacaktır, zincir bulundurmanız da olası kötü yol şartlarında size büyük yardımcı olacak.

Kartepe’de Kayak Ekipmanları Kiralamak

Kış sporlarında çok tecrübeli veya profesyonel değilseniz, yılın önemli bir döneminde kayak yapmıyorsanız, kayak ekipmanlarını satın almanızı önermiyoruz. Zira en ucuzlarının dahi 1000 lira civarında olduğunu düşünürsek, kayak ekipmanlarını kiralamak her zaman avantajlı olacaktır.

Kayak kıyafetleri ise daha kişisel oldukları için, her sene kayak yapanlar tarafından satın alınabilir. 4-5 yılda bir kayak yapıyorsanız, kayak kıyafetlerini de kiralamanızı öneriyoruz.

Bu ekipmanları Maşukiye’de daha uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. Pistlerdeki kayak mağazasının işletmecisi olan Green Park Resort, konaklayan misafirlerine ekipmanları daha uygun fiyatlar ile sunmaktadır.

Kayak ekipmanlarının tamamının günlük kiralama ücreti 100 lirayı geçmemekte. Kıyafetler ise ortalama olarak parça başına 20 lira civarında. Tam donanımlı bir kiralama 200 liraya yaklaşabilse de ortalama olarak kiralamaların günlük 130-150 lira arasında yapıldığını söyleyelim. Uzun vadeli kiralamalarda bu fiyatlar çok daha aşağıya çekilmektedir.

Kartepe Kayak Pisti

Kartepe’de her seviyedeki kayak sever için uygun pist bulunuyor. Kartepe pisti ise kırmızı renge sahip, zorlu bir pist. Pistin başlangıç noktasına ulaşım 3 kişilik telesiyejler ile sağlanmakta. Tecrübeli kayakçılar için pistin kayma süresi 10 dakika civarındadır.

Hafta sonları yoğun bir insan trafiği olduğu için lift sırası beklemek kaçınılmaz oluyor. Hayatınızda imkan yaratabiliyorsanız, mutlaka hafta içi gelmenizi öneriyoruz.

Karlıktepe Kayak Pisti

Yine Kartepe’nin zorlu pistlerinden bir tanesidir. Kırmızı klasmanda bulunan piste ulaşım teleski ile sağlanmakta. Toplamda 3 adet parkuru bulunuyor ve bunlardan bir tanesi kayakçıların yüksek hızlara ulaşması için tasarlanmış bir hız parkuru. Pistin bir bölümü ise özel dersler için ayrılmış. Sadece acemilere değil deneyimli kayakçılara da özel ders verilmektedir.

Kartepe’de Kayak Dersi Ücretleri

Kartepe’de standart bir özel ders ücreti bulunmuyor. En yoğun dönemlerde kayak özel derslerinin fiyatı 200 liraya kadar yükselebilirken, normal dönemlerde saatliği 100 liradan özel ders alabilirsiniz. 2-3 saatlik bir özel ders, size ömür boyu kayak yapmak için gereken temeli sağlayacaktır.

Cevap bırakın